Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Cahit Özkan, 15 Temmuz gecesinin maliyetinin 80 milyar lira olduğunu, TSK envanterine, kamu mallarına ve özel mülkiyetlere verilen zararla birlikte rakamın 100 milyar lirayı aştığını açıkladı.
Uzun vadede darbenin ülkeye maliyetinin daha da artacağı ortada. Başta olmak üzere birçok sektör darbe girişiminden zarar görecek. Her şeye rağmen güçlü bir ülkeyiz; elindeki 9 milyar dövizi liraya yatırıp ülke ekonomisine sahip çıkan bir halka sahibiz.
Biz bu darbe girişiminin yaralarını da çabuk sararız. Ancak şimdilik 100 milyar lira gözüken darbe girişiminin hesabı da sorulmalı. Darbecilerin ve destekçilerin el konulan mal varlıkları ne olacak? Bu zarar, el konulan malvarlıklarından karşılanabilinir mi? Karşılanırsa bunun hukuki zemini nasıl olacak?
Hepsinden önemlisi, kurunun yanında yaşın da yanmaması için büyük çaba sarf edilmeli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER