YAZARA MAİL GÖNDER CHP ve Komisyon

YAZARLAR

Kemal Kılıçdaroğlu "Akil adamlara" veryansın ediyor. Meclis'te kurulacak komisyona da, CHP'li üye vermemeye kararlı. Çünkü bu komisyonun oluşturulma gerekçesinde, "Çözüm sürecine TBMM'nin dahil olmasını sağlamak ve TBMM'nin süreçle irtibatını kurmak" açıklaması yer alıyor.
Kılıçdaroğlu, terör örgütü ve başı muhatap alınarak, hukuka aykırı hareket edildiğini, TBMM devreye sokulmak suretiyle, bu hukuk dışılığa yasal zemin kazandırıldığını ileri sürüyor.
Amaç, terörün sona erdirilmesi, PKK'lıların sınır dışına çıkması olduğuna göre kim muhatap alınacaktı?
Kılıçdaroğlu, "CHP demokrasinin standardını yükseltmeye hazır" demekte. Ama bir bakıyorsunuz, Kürtler için vatandaşlık gibi çok kritik bir konuda "Türk vatandaşlığı"ndan vazgeçmiyor. "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı" demeye dili varmıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.