YAZARA MAİL GÖNDER Kürdistan

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

BDP milletvekillerinin 2014 yılı Bütçe tasarısı muhalefet şerhinde "Türkiye Kürdistan'ı" ifadesini kullanması tartışmalara yol açtı.
Barış süreci, karşılıklı hassasiyetlere özen gösterilmesini gerektiriyor. Kürdistan'ın, bir coğrafi bölgenin ismi olarak kullanıldığı ifade edilse de, niçin yeniden bir kavga konusu yaratılıyor? Üstelik, Hakkâri Yüksekova'da, PKK'lılara ait mezarlar tahrip ediliyor gerekçesiyle düzenlenen basın açıklaması sonrası olaylar çıkmışken... Yüksekova'da polisle halk çatışması sonrasında 2 sivil hayatını kaybetmişken... Ardından Şırnak, Cizre, Adıyaman, Kars, Diyarbakır, Bingöl hareketlendi. Kısacası zaten sokağa yansıyan bir gerginlik var. Bari Meclis yangına körükle gitmesin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.