YAZARA MAİL GÖNDER Darende'ye özel alkış!

YAZARLAR

Darende'deki Tohma suyu, kanyon, Somuncu Baba Türbesi, organik tarım meraklısı ve üreticisi Belediye Başkanı İsa Özkan'ın tüm Malatya'ya ve bence tüm Türkiye'ye örnek olması gereken hizmetleri (tuvaletlerin temizliği ve şıklığından söz ediyorum özellikle) Malatya'nın turizminin yakında nasıl patlayacağına dair sadece küçük bir örnek. Ama Battalgazi'deki Aslantepe'yi uzun uzun yazmak gerek belki. Arkeolojiyle çok daha yakından ilgilenen gazeteci arkadaşım Gila Benmayor, Aslantepe'yi görünce 'Burası Truva'dan bile daha özel, daha görkemli.
Nasıl olur da dünya burayı tanımaz, turistlerin önemli durağı olmaz' demekten kendini alamadı.
Höyüğü İtalyan Arkeolog Francesca Balossi ile dolaştık. Fırat'ın kenarındaki 5 bin yıl öncesine ait yaşamın müthiş izleri, objelerini ise hem yerinde hem de artık ömrünü doldurmuş ve yetersiz olan Arkeoloji Müzesi'nde gördük.
Şehrin acilen Antep'in Zeugma'ya yaptığı gibi görkemli bir Arkeoloji Müzesi'ne ihtiyacı var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.