YAZARA MAİL GÖNDER En doğru bilen Optimar

YAZARLAR

Cumhurbaşkanlığı seçimleri bazı partiler kadar kamuoyu araştırma şirketlerini de salladı. Artı eksi 2 hata puanı içinde en başarılı olan Optimar Araştırma şirketiydi. Optimar Araştırma'nın ilk kez bu köşede yayınlanan sonuçları şöyleydi: Tayyip Erdoğan: Yüzde 53.8 - Ekmeleddin İhsanoğlu: Yüzde 38.4- Selahattin Demirtaş: Yüzde 7.8
Optimar, İhsanoğlu'nun oyunu bildi, diğerlerinde hata payı da normal sınırdaydı. Genel Müdür Hilmi Daşdemir bu başarıyı şöyle yorumluyor: "30 Mart'ta olduğu gibi Köşk seçiminde de en isabetli sonuçları açıklamaktan dolayı ekip olarak çok mutluyuz.
Bu işimizi doğru yaptığımızın kanıtıdır.
Medyanın tek araştırmada bu sonucu yakalayanı görmeyip, birkaç araştırmadan birini tutturanı öne çıkarmasını da anlamış değilim."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.