YAZARA MAİL GÖNDER Babıali'nin 'siyah adamı' Arda Uskan

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

Gazeteciliğe ilk adım attığım yıllarda tanıdım Arda Uskan'ı... 80'lerin başıydı. Henüz Nokta dergisi "İnsanlar" formatıyla çıkıyordu. Sonra o döneme damgasını vuran Nokta serüveni başladı. Arda Uskan o haber dergisinin genel yayın yönetmeni, ben de muhabiriydim... "Tabuları yıkan" ve güven veren o dergide 7 yıl birlikte çalıştık. Sonra bizi özel televizyonlara taşıdı. Babıali geleneğinden geliyordu ama onlardan farklıydı. "Beyaz Türkler"in dünyası içinde "siyah" bir adamdı. Resmi ideolojinin yönlendirdiği medyada, ötekisi olmayan, olaylara ve insanlara siyasi kalıplar ve önyargılarla bakmayan ender gazetecilerden biriydi. Önce insandı.
Dün onu son yolculuğuna uğurladık. Dostlarının bir kısmı ordaydı. Ama o, Takvim gazetesindeki son yazısıyla "veda" ederken hiçbirimizi unutmamıştı: "Erol Evgin'e, Erkin Koray'a, Hülya Avşar'a, Hıncal Uluç'a, Sinan Çetin'e, Okan Bayülgen'e, Mehmet Ali Erbil'e, Tamer Karadağlı'ya, Halil Ergün'e, Ekrem Çatay'a, Gül Oğuz'a, İzzet Çapa'ya, Kadır İnanır'a ve .... (İsim atlamayalım diye karım telefon rehberimden okuyor, 'K' harfine gelmiş 'Kurye tel' dedi, hadi bakalım onlar da az zahmetimizi çekmedi selam olsun.) Kubilay- Selçuk- Mahmut Övür- Korhan Atay - Ayda - Levent Özlü için elbette bir yerlere bakmama gerek yok şu an yanımdalar çünkü..."
Biz de seni unutmayacağız sevgili Arda... Mekânın cennet olsun.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.