Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘BEKAD’la 2015’te ayrıldık’

Giriş Tarihi: 21.9.2016

FETÖ imamı Karaaslan’ın BEKAD aracılığı ile eğitim verdiği Muratpaşa Belediyesi ‘O dernekle 2015’te ilişkimizi bitirdik’ açıklaması yaptı

FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan örgütün belediyelerden sorumlu ismi Erkan Karaaslan'ın, Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKAD) aracılığıyla hizmet içi eğitim verdiği Muratpaşa Belediyesi, dernekle ilişkilerinin 2015'te sonlandırıldığını açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Muratpaşa Belediyesi, kamu kurumları ve özel şirketlerin çeşitli dönemlerde hizmet içi eğitim seminerleri düzenlediklerini hatırlatarak bu hizmetlerin uzman kurum ve kuruluşlardan satın alındığını bildirdi.

İLİŞKİMİZ KALMADI
Açıklamada "Belediyelerin mal ve hizmet satın aldıkları kişi ve kurumların dil, din, ırk, siyasi eğilim vs. özelliklerini bilmeleri mümkün değildir. 17 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan 'FETÖ'nün beyni her yere sızmış' başlıklı haberde adı ifade edilen dernek, önceki seçim döneminde belediyemizle hizmet ilişkisi kurmuştur. Bu dönemde de; bir süre bu kuruluştan hizmet satın aldıysa da verim alınamadığı gerekçesi ile 2015 yılı sonu itibariyle her türlü ilişki sonlandırılmıştır" denildi.

HERKESLE ÇALIŞTI
Yapılan açıklamada ayrıca BEKAD'ın, Antalya'da Kepez, Gazipaşa, Kaş, İstanbul'da Beyoğlu, Başakşehir, Ankara'da Altındağ, ayrıca ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile aralarında , Gazi, Anadolu, Abdullah Gül, Uluslararası ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteleri'nin de bulunduğu yüzlerce önemli kurumla çalışmış olduğu bilgisine yer verildi.

FALEZ A.Ş. İDDİASI
Muratpaşa Belediyesi Erkan Karaaslan'ın belediyeye Falez A.Ş'yi kurdurduğu ve 150 bin liralık eğitim ihalesi aldığı iddiasını da yanıtlayarak, "Söz konusu şirket satın alınmamış belediyemize bağışlanmıştır. Falez A.Ş. adlı şirketin belediyemiz uhdesine geçişi; bu şirketi belediyemize bağışlama müracaatı yapan bir kişinin bu müracaatının belediye meclisimizce kabul edilmesiyle gerçekleşmiştir. Bir şirketin bağış olarak kabulü birçok belediyede rastlanan yasal bir işlemdir" ifadesine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘BEKAD’la 2015’te ayrıldık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN