Yüzlerce FETÖ’cü kiliselere sığındı

Almanya’nın iltica başvurusunu reddettiği FETÖ’cüler çareyi kiliselere sığınmakta buldu. Kilisenin iltica onayı verdiği 490 kişiden çoğu FETÖ’cü

Giriş Tarihi: 7.12.2017 09:45 Güncelleme Tarihi: 7.12.2017 11:25
Yüzlerce FETÖ’cü kiliselere sığındı
Almanya'nın artık yavaş yavaş gerçek yüzünü görmeye başladığı FETÖ üyeleri, siyasi sığınma taleplerinin reddedilmesi üzerine çareyi kiliselere sığınmakta buldu. Federal Göç ve Mülteci Dairesi'nin (BAMF) son dönemlerde FETÖ üyelerinin başvurularına olumsuz yanıt vermesinden sonra, hainler kabuk değiştirdi ve kiliselerden sığınma hakkı istemeye başladı.

TAM SAYILARI BİLİNMİYOR

BAZI kişilerin kiliselere sığınarak iltica talebinde bulunduğunun ortaya çıkması üzerine SABAH konuyu araştırdı. SABAH'ın sorularına yanıt veren Federal Göç ve Mülteci Dairesi, tam olarak kaç kişinin kiliselerden iltica hakkı elde ettiğinin bilinmediğini bildirdi. Sözcü, "Evet, Türkiye'den kiliselere iltica başvurusunda bulunanlar var" dedi, ancak rakam vermedi.

KİLİSE KORUMAYA ALIYOR

Kiliselerin verdiği iltica hakkı, mültecilerin geçici olarak koruma altına alınması anlamına geliyor. Yani sınırdışı edilmek istenen FETÖ'cü kiliseye sığınması halinde, polis onu alıp götürmüyor.PENSİLVANYA'DAN HIRİSTİYAN OL TALİMATI

Yıllarca Almanya'da sivil toplum kuruluşlarında faaliyet yürüten Strateji ve İstihbarat Uzmanı Taha Gergerlioğlu: "FETÖ, Almanya'da Katolik ve Protestan kiliseleriyle zaten uzun yıllardır iç içe çalışıyor. Kanlı örgütün militanları takiyye yaparak Hıristiyanlığın içine sızıyorlar. FETÖ'nün akidesinde bulunan takiyyeci anlayış, bir yere nüfuz etmeleri için her yolun mubah olduğuna izin verir. Bence ilticaları kabul ettirmek için 'Hıristiyan olarak gözükebilirsiniz, bu şekilde iltica edip Alman vatandaşlığına müracaat edin' denilmiş olabilir. Bu talimat da bizzat Pensilvanya'dan verilmiştir. Çünkü ben Avrupa'da bazı FETÖ'cülerin, Hıristiyanlarla diyalog kurmak için Hıristiyan olduklarını ima eden diyaloglarını duydum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzlerce FETÖ’cü kiliselere sığındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN