Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilkur Tekstil'e büyük ödül geldi

Bilkur Tekstil, Avustralya merkezli uluslararası belgelendirme kuruluşu TQCSI tarafından üretim yapan kuruluşlar arasında dünyada 'Yılın En Başarılı İşletmesi' ödülüne layık görüldü

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Kahramanmaraş'ın önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan Bilkur Tekstil, 2013 yılında ISO 9001-2008 toplam kalite yönetim sistemini uygulayan en iyi işletme ödülünü aldı. Dünya genelinde 8 farklı kategoride yapılan ödüllendirmede Bilkur Tekstil, dünya genelinde üretim yapan kuruluşlar arasında ilk defa ödül alan kuruluş oldu. Ayrıca Avusturalya'daki TQCSI merkezi tarafından yapılan değerlendirme sonucuna göre Türkiye'de ödüle layık görülen 3'üncü kuruluş olma başarısını gösterdi.

BÜYÜK BİR SORUMLULUK

TQCSI baş denetçisi Orhan Sevinir, sertifika ve plaketi Bilkur Tekstil İnsan Kaynakları Müdürü ve Kalite Yönetim Temsilcisi Bertan Bingöl'e törenle verdi. Bilkur Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bildirici, ödüle layık görülmenin onur verici olduğunu söyledi. Türkiye'de bu ödülü alan üçüncü kurum olmanın ayrı bir gurur kaynağı olduğuna dikkat çeken Bildirici, bunun kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğini kaydetti.

YAZILI KURALLAR KONDU
İsmail Bildirici, "12yıl önce üretime başlayan Bilkur Tekstil, 4 ton olan üretim kapasitesini 50 tona, istihdamını ise 40 kişiden 410'a çıkardı. Büyüme hedefine ulaşmak için önceliğimiz kaliteli üretim ve müşteri memnuniyeti oldu. ISO 9001-2008 toplam kalite yönetim sisteminin temel felsefesi bu zaten. Bu bilinçle kurumun her alanında sistemi uygulayarak, müşteri odaklı çalışmayı ön planda tuttuk. Kaliteli üretim ve verimliliği arttırmak için sistemin ölçülebilirlik ve izlenebilirlik kavramlarına önem verdik. Süreçleri sistemin kuralları içerisinde dökümante ederek, anlaşır hale getirdik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilkur Tekstil'e büyük ödül geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN