Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıra arkadaşım annem

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Sıra arkadaşım annem

Bursa’da açılan İngilizce kursuna başvuran anne ile kızı, hem sınıf hem de sıra arkadaşı oldu. Kaya ve kızı Sena birlikte ders çalışıp birlikte İngilizce öğreniyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan İngilizce kursu, anne ve kızını sınıf arkadaşı yaptı. 41 yaşından sonra İngilizce öğrenmek için kursa yazılan ev kadını Karaca, 20 yaşındaki kızı Sena Karaca'yı da kursa kayıt yaptırınca aynı sırayı paylaşan öğrenciler oldular. 3 çocuk sahibi olan Hatice Karaca, yıllar sonra lise birinci sınıfta bıraktığı eğitimini tamamlamak için öğretime kayıt oldu. İngilizce dersinde sıkıntı yaşayan Hatice Hanım, hem derslerinde başarılı olmak, hem de İngilizce konuşmayı öğrenebilmek adına Osmangazi Belediyesi bünyesinde 9 yıldır hizmet veren OSMEK tarafından açılan İngilizce kursuna kayıt yaptırdı.

İNGİLİZCE ÇOK ÖNEMLİ
Tek bir gün dahi aksatmadan kursa devam eden ve başarılı bir öğrenci olan Karaca, kızı Sena Karaca'nın da İngilizce öğrenmesi adına kursa kayıt olmasını istedi. Sena Karaca'nın da İngilizce kursuna başlamasıyla, anne-kız hem başarılı birer öğrenci hem de sınıf arkadaşı oldu. Kızıyla birlikte hem sınıfta hem de evde ders çalışan Hatice Hanım, yıllar sonra sıralarına dönerek eğitim hayatını yarıda bırakmış kişilere de örnek oldu. İngilizce öğrenmenin mutluluğunu yaşayan Hatice Karaca, "Kursun oldukça verimli olduğunu ve yavaş yavaş İngilizce öğrenmeye başladığımı görünce kızımın da kursa kayıt olmasını istedim. Şimdi hem sınıf, hem de sıra arkadaşı olduk. Yıllar sonra okul sıralarına döndüm ve kızımla birlikte aynı sınıfı paylaşıyorum. Bu durumdan çok memnunum. Sosyal alanda gerçekleştirdiği bu güzel hizmetler için Osmangazi Belediyesi'ne ve Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra arkadaşım annem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN