Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uyanmaya başladı

Giriş Tarihi: 20.7.2013 15:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2013 15:49

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. , beşinci yapılan 'in uyandırılmaya başladığını açıkladı.

Antalya'da yapılan Sert'in durumu iyiye gidiyor. Hastane önünde basına açıklama yapan Prof. Dr. Özkan, pazartesi ya da salı günü yoğun bakımdan çıkarılabileceğini söyledi. Bir gazetecinin, boğulan kişinin yüzünün tuzlu suda olması sebebiyle ileride bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağıyla ilgili sorusu üzerine Özkan, "Aklımıza gelecek yüzlerce şeyden bir tanesiydi o. Ameliyat sırasında konuştuğumuz, spekülatif konulardan sadece birisiydi. İlginç olduğu için belki de başlığa koymuşlar onu, çok önemli sorun olacağını da düşünmüyorum. Hastanın durumu gayet iyi, uyandırılmaya başladı." dedi. Yoğun bakımdaki her sürecin sıkıntılı olmasının normal olduğunu belirten Özkan, "Yoğun bakımda olan her süreç risklidir. O nedenle yoğun bakımdaki arkadaşlarımız gayet iyi bir şekilde organize oldular, ilgileniyorlar hastayla. Bugün ve yarın yoğun bakımda olacağı kesin. Pazartesi veya salı günü inşallah kendini iyi hissederse çıkarırız. Yavaş yavaş uyandırılıyor." şeklinde konuştu.

Bir gazetede yer alan, yüz nakli ameliyatına katılan Prof. Dr. Murat Topalan'ın, denizde boğulan turistin yüzü tuzlu suda kaldığı için etkilenebileceği konusuna da değinen Prof. Dr. Özkan, şunları söyledi: "Tuzlu suyun yıpratmayla ilgisi yok. Boğulmanın acaba bir etkisi olmuş mu diye düşündük ama bahsettiğim gibi yüzlerce şey konuştuk ameliyat sırasında. Sürekli konuşuyorsunuz, şu mu olur, bu mu olur diye. Bu da onlardan biri. Çok dikkate değer bir konu olduğunu düşünmüyorum. İki konuk doktor da ameliyata katıldı. Her şey yolunda gidiyor." , hastanın iyi olması halinde bir ay sonra basının karşısına çıkarılabileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Recep Sert uyanmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN