a olan ilginin genelde azaldığından ve de maç izlenme oranlarının düştüğünden yakınan Ümit Önal, futbol ihalesiyle ilgili de ilginç açıklamalarda bulundu. Hatırlatmak gerekirse, Digitürk son yapılan ihaleyi 404 milyon dolara almıştı. Önal, ihaleyi Kulüpler Birliği'nin mi Futbol Federasyonu'nun mu yapacağının belli olmadığını ancak yasanın çıkması halinde Kulüpler Birliği'nin ihale yapabileceğine değindi ve "Bizim için ihaleyi kimin yaptığının önemi yok. Şu an Federasyon yapacakmış gibi görünüyor. Bizim için önemli olan, ihalenin'deki futbol endüstrisinin ve futbol ekonomisinin bütün unsurlarıyla gözetildiği ve gerçek zeminler üzerine oturtulmuş şartlarda yapılmış olması" diyor. Önal'a göre, yapılacak olan ihalede rakamın artması yayıncı kuruluşlar açısından zorlayıcı, 'Çünkü' diyor, "Futbol endüstrisi, ekonominin gerçeklerinden uzak bir yerde durmamalı. Döviz cinsinden ödemelerimiz var. Kurdaki artış ve bizim abone gelirlerimizin lira cinsinden oluşu hakikaten son bir iki yılda bu işin ekonomik olarak yönetilmesi noktasında zorluklar çıkardı."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN