Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimileri bu soruya "kesinlikle hayır" cevabını veriyor. 'ın da diğerleri gibi bir olduğunu ülkenin bekasıyla falan da alakasının olmadığını, abartılmaması gerektiğini söylüyor.
Siz de böyle düşünenlerden misiniz?
O halde bir seçim ülkenin geleceği için hayat memat meselesi olabilir mi sorusunun yanıtının yakın geçmişi hatırlayarak sorgulayalım.
'de seçimler yoluyla ABD'nin dümen suyunda bir iktidar kurulamayacağını anlayanlar sürece müdahale etmenin şart olduğunu gördüler.
2011 seçimleri öncesi muhalefet partilerinin yönetimlerini dizayn etmek için birbiri ardına patlatılan kaset skandallarını hatırlayın...
Ne var ki seçmen yemiyor, proje tutmuyordu.
İster Deniz Baykal liderliğinde isterse Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığında olsun CHP yüzde yirmi beş bandını geçemiyordu.
Parmak sallanan MHP de tam olarak istenilen yere çekilemiyordu.

***
2013 yılında vites büyüttüler.
Gezi olaylarının düğmesine bastılar, FETÖ'ye 17-25 Aralık operasyonlarını yaptırdılar...
Yine olmadı. Seçmen bu olayların hem akabindeki yerel seçimlerden devrilmek istenen partiyi birinci çıkartmış, Lideri Tayyip Erdoğan'ı da Cumhurbaşkanı seçerek güven oyunu vermişti.
7 Haziran 2015 seçimleri ise okyanus ötesinin istediğinin kısmen gerçekleştiği bir seçimdi. 2002'den beri iktidar olan AK Parti ilk kez tek başına hükümet kuramıyordu.
Bu ufacık sallantı bile birilerini, doğu illerinde hendekler kazıp, batı illerinde bombalar patlatmak için cesaretlendirmeye yetmişti.
O birkaç aylık kaos dönemine şahit olan seçmen 1 Kasım'da iktidarı yeniden tek başına Erdoğan'a verdi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen seçimlerse, halkın Türkiye'nin varoluş mücadelesine yaklaşımını gösteriyordu.
***
Eğer tablo böyle olmasaydı... Sandıklardan Türkiye'nin geleceğini ülkenin rakiplerinin bekasından ayrı düşünemeyenlerin lehine bir sonuç çıksaydı sizce neler yaşanırdı?
Sizi bilmem ama ben 31 Mart'ın da tüm seçimler gibi Türkiye'nin beka sorunu olduğunu düşünüyorum.
Çünkü İsviçre'de değil Orta Doğu'da yaşadığımı biliyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN