Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitabın ortasından konuşalım ve kamuoyunun merak ettiği hassas konulardaki bulgu ve bilgileri, soru-cevaplarla paylaşalım:
- Tankımızı vuran, 5 Mehmedimizi şehit eden silahın menşei belli mi?
Rus yapımı olduğu yönünde tespitler var.
- Silahı kim ya da kimlerin temin ettiği net mi?
da olabilir, ABD de. Özellikle eğitdonat faaliyeti kapsamında Amerikalıların dağıttığı silahların yüzde 90'ı Rus menşeli idi!
- ATAK helikopterimiz düştü mü, düşürüldü mü?
Helikopterimizin füze veya uçaksavar ateşi ile düştüğüne dair ipucuna ulaşılmadı. Bu aşamadaki bilinen şey, şehit pilotun motor yangını uyarısı verdiği ve inmeye çalışırken dar vadide yeterli manevra yapamadan helikopterin ters dönerek kaza kırıma uğradığı.
- Harekâtın başında şehit verdiğimiz iki askerimizin naaşına ulaşıldı mı?
Kahramanlarımızın, Afrin'de bir hastane morgunda olduğuna dair istihbarat alındı. Naaşların vatan toprağına getirilmesi için ciddi gayret gösteriliyor.
- Operasyon bundan sonra nasıl ilerleyecek?
Cinderes ve Raco bölgesi tamamen kontrol altına alınacak. Ardından Afrin kent merkezi kuşatılacak, sivillere güvenli geçiş bölgeleri bildirilecek, tahliyeleri sağlanacak.
- Afrin'deki terörist sayısına ilişkin son bilgi nedir?
1.500'ü aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Afrin ve çevresinde 5 bin 'li terörist, 5 bin de hafif silahlı milis güç olduğu tahmin ediliyor.
Netice... Bu harekât ne pahasına olursa olsun yaz gelmeden bitirilecek, Afrin asli sahiplerinin yerleştiği, terörden arındırılmış, güvenli bölgeye dönüştürülecek.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN