Spor yazarları mevcut yönetimi indirmek için imza toplamaya başlamışlar. Şu andaki başkanları Oğuz Tongsir de "İmza toplamayın kardeşim biz zaten bir devreliğine geldik, kalıcı değiliz. İmza toplamak bir darbedir" demiş. Şimdi Spor Yazarları Derneği Başkanı buna darbe diyorsa, oraya nasıl başkan olmuş inanılır gibi değil. Darbe nasıl yapılır, yasal seçimle gelen adamı, kendi ekiplerince gelirsin tankla, tüfekle ya da kabadayılarla vura kıra oradan indirirsin, o masaya oturursun. Ama imza bir seçim hakkıdır. Beğenmediğine imza toplarsın, belirli imzaya ulaşırsan seçime gidersin, zaten iyi şeyler yapmışsan imza toplanmaz. Diyelim ki imza toplandı, kapalı oyla yapılan seçimde yine sana oy verirler. Bu işten niye korkuyorsunuz ki! Amma velakin faaliyette olduğunuz dönemde sakat işler yapmışsanız, hani o yeşil yeşil yalanlar var ya dolarlar... Onların üzerinde oynama yaptıysanız, onları kitabına uyduramamışsınız çekinirsiniz, yoksa niye çekineceksiniz? "Ben bu kadar hizmet verdim alın siz yapın" dersiniz gidersiniz. Ama şu anda bu görevi yapanlar bu görevden ayrıldıktan sonra "Makamımı kaybederim, benzin parası vermeden kullandığım arabayı kullanırım, protokolde ön sıralarda yer bulamam, hiç sosyal yanım zaten yok. Buradan ayrılırsak evden çıkamayız" derseniz o başka.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN