Serhat Ulueren Vatan'da "Utanç Gecesi" başlığı altında yazmış.. "İnanın içimden, sizin topunuzun da, başkanınızın da, seyircinizin de Allah belasını versin, demek geliyor.."
Onun demediğini ben diyorum işte..
Allah belanızı versin!.
Bu kadar iğrenç bir taraftar, bu kadar iğrenç bir seyirci görülmüş müdür?.
Yahu memleketin haline bak!. Bir birlik, beraberlik, kardeşlik ruhu, 7 Ağustos'tan beri, Yenikapı'dan yurda, dünyaya, Türklerin yaşadığı her kıtaya yayılmış.. Bu hava içinde Kulüpler Birliği de 'in utancı, insan haklarını tepeden tırnağa ihlal eden "Deplasman Yasağı"nı kaldırmış..
Sen diyorsun ki "İnsan hakları insanlar içindir. Oysa biz insan değiliz.. Bize hak, özgürlük lüks.. Bize 'Hayvan' muamelesine devam edin..
80'li yıllardı, o zaman yazdığım Cumhuriyet'te "Hayvanlar" başlığını attığımda.. Galatasaray'ı sonunda Avrupa Süper Kupası'na taşıyacak, 'yi Dünya Üçüncülüğüne ulaştıracak atılımı yapan Derwall'i, kendi hocalarını taşlamışlardı o hayvanlar, çünkü..
..Ve hiç bitmediler.. Takım kaptanları Arda'yı yuhaladılar.. Ülkeden kaçırdılar.. Takım kaptanları Sabri'yi ıslıkladılar.. Kendi futbolcularını yok etmekte üstlerine yoktu. Umut'u, o fedakar, o candan, o her oynadığı maçta yırtınan Umut'u bitirdiler..
Maça sırf kendi zevklerini tatmin etmeye, mastürbasyon yapmaya gelen bu mahluklar için, "Keyif" birine sövmekti. Rakip, kendileri fark etmez. Hep sövecek birini buldular ve toplu halde dövdüler. Amigoları sövdürdü, toplu..
Yönetim seyretti. "Bana sövmesinler de" diyen başkanlar ödün üstüne ödün verdi..
Maçı izlerken gözlerime inanamadım..
O meşaleler maça niye girdi?. Hangi hayvanca duygu ile o "Yasak" maddeler yakıldı ve Muslera'nın hem de üzerine atıldı?. Hem de iki defa.. İkincisinde Muslera dayanamadı, direkleri tekmeledi. Kramponları kırıldı. Ayağı da kırılabilirdi.
Şimdi bu Ultra mahluklara 79 milyonluk mahkum olacak ve o yüz karası, o utanç "Deplasman Yasağı"nı geri mi getirecek?.
140 Fetöcü generale yenilmeyen Türkiye, 140 itin tuzağına mı düşecek?.
Yoksa tüm yüzeyinde Ohal varken, bu "Ohal"in özel yasaları da kullanılarak, tespitleri gayet kolay bu itler, doğduklarına pişman edilecekler, durduk yerde olay çıkararak, terör tahriklerine fırsat verecek ortam yaratma suçu ile sürüm sürüm süründürelecekler mi?.
İbret olsun diye, 6222 sayılı Futbolda Şiddet Yasası hükümleri bu defa en acımasız şekilde uygulanacak mı?.
Hatta, stadın dışında, yolda, hem de bıçaklar çekilerek, rakipleri taşıyan otobüsler taşlanarak yaratılan terör havası da, iddianameye dahil edilip, çok daha ağır hapis cezaları verilecek, yaptıkları ödetilecek, ultra yaratıklar, ultra muma çevrilecek ve statlara "İyi" seyircinin geri dönmesi sağlanacak mı?.
Bu ülkede "İl Sayısı" kadar Ohal Valisi, İl Sayısı kadar "Özel Spor Savcısı" var..
Göreceğiz bakalım!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN