Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce bir güzel haber.. Sizlere bir kitaptan söz etmiştim geçen hafta.. Dünyanın öbür ucunda yaşayan Su Çingeneleri'ni arayıp bulan, okyanusa dikilmiş direkler üzerine kurulmuş köylerini fotoğraflarla anlatan Hasan Cem Araptarlı'nın "Su Dünyası/ Water World"ünden..
İşte o kitaptan 5 fotoğraf, İnternational Photography Awards/ Uluslararası Fotoğraf Ödülü" yarışmasında Onur Ödülü kazandı.
162 ülke, 17 bin 42 katılımcı arasında, "Onur Ödülü!" Ne güzel değil mi?.
Teşekkürler Hasan Cem!..
Masamda birikmiş çok kitap var.. Bunlar "Yazmam gerek" dediklerim üstelik.. Yazmam da lazım.. Çünkü sonra, okullara yollanacaklar..
Önce "Torpilli" olanı yazalım bugün.. İki türlü torpil.. Birisi.. Yazarından.. Sevgili dostum, ünlü Tanburacı Osman Pehlivan'ın torunu Osman Tanburacı yazmış. İkincisi Galatasaray'ı yazmış. Daha mı torpil olmasın?..
"Lisedeki Sarı, Tribündeki Kırmızı" adlı kitap bir kutunun içinde. Niye kutu:
7 cilt de ondan. Yazıyla, yedi!.
Osman 1481'den bugüne Galatasaray'ı yazınca, yedi cilt olmuş tabii.. Kitapları okumaya vaktim olmadı, tahmin edersiniz... Ama Tanburacı'yı yıllardır okurum. Müthiş akıcı ve samimi Galatasaraylı bir kalemi vardır..
Kitapları karıştırdım.. Aslında size bir şey diyeyim mi?. Öyle karıştırılacak kitaplar bunlar.. Koysun Galatasaraylı başının ucuna.. Vakit buldukça rastgele bir ciltten rastgele bir sayfayı okusun, bayılacaktır.
İşte benim rastgele açtığım bir sayfadan.. "Amerikalı bir kitap yazmış, lider olmak için tam 33 şart koymuş. 'Eğer bunlardan üçü sizde yoksa sakın liderliğe soyunmayın' demiş. Bizim Özhan Canaydın'da bunların otuzu yok!." Özhan Canaydın "Onu durmadan seçen Kongre'nin içinde olmak bana artık gurur vermiyor" diye, Galatasaray üyeliğinden istifa etmeme sebep olan Başkandır.
Tanburacı'nın kitapları set halinde satılıyor. Her Galatasaraylı, dahası her spor yazar ve yorumcusu mutlak almalı ve okumalı.. Hem keyif alarak, hem de nelerin nelerin iç yüzünü birinci elden öğrenerek.
Daha fazlası için tıklayın..
www.tanburaci.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN