X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Didim De “Havuz Suyu Öperatörlüğü” Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Didim De “Havuz Suyu Öperatörlüğü” Kursu

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
AYDIN’IN DİDİM İLÇESİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MESLEK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN İLÇEDE TURİSTİK TESİSLERİNDE HAVUZ BAKIMINI YÜRÜTEN TEKNİK ELEMANLARA YÖNELİK “HAVUZ SUYU OPERATÖRLÜĞÜ” KURSU DÜZENLENDİ.
Didim De “Havuz Suyu Öperatörlüğü” Kursu

’ın Didim ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü Meslek Eğitim Merkezi tarafından ilçede turistik tesislerinde havuz bakımını yürüten teknik elemanlara yönelik “Havuz Suyu Operatörlüğü” kursu düzenlendi.
Didim Meslek Eğitim Merkezi eğitmeni Cengiz Karataş eşliğinde ilçede havuz bakımı çalışanlarına yönelik başlatılan 48 saatlik “Havuz Suyu Operatörlüğü” kursunda teorik derslerde kursiyerlere havuzların bakımı, işletilmesi ve kullanımı hakkında makine ve elektrik bilgilerinin yanı sıra havuzlarda kullanılan kimyasallar ile ilgili bilgiler verildiği belirtildi.
Didim Tarhan Majesty Turizm Tesisi Salonun da düzenlenen kursta eğitici olarak katılan Cengiz Karataş, hijyen kuralları ve genel sağlık bilgileri ile ilk yardım derslerinde verildiğini belirterek, teorik derslerin ardından havuz başında havuz suyunun hazırlanması ve havuz makine dairesinde kursiyerlere bire bir pratik eğitimlerin de verildiğini kaydetti.
Karataş. Kursun ardından düzenlenen sınavda başarı gösteren kursiyerlere “Havuz Suyu Operatörlüğü” sertifikası verileceğini belirtti.