X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aydın’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
ZİRAAT MÜHENDİSİ, ZİRAAT TEKNİKERİ VE ZİRAAT TEKNİSYENİ OLMAK ÜZERE TARIM YAYIMCISI/TARIM DANIŞMANI SERTİFİKASI ALMIŞ OLAN TOPLAM 60 PERSONEL İÇİN AYDIN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN EĞİTİM DÜZENLENDİ.
Aydın’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyeni olmak üzere Tarım Yayımcısı/Tarım Danışmanı sertifikası almış personel için eğitim düzenlendi.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında Tarım Yayımcısı/Tarım Danışmanı sertifikası almış olan Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyenlerine yönelik olarak eğitimler düzenlendi. 60 Tarım Danışmanı/Yayımcısının katıldığı eğitimde Aydın’da ağırlıklı olarak yetiştirilen meyvelerin hastalık ve zararlıları ile mücadele ve biyolojik mücadele konuları ele alındı. Pamuk hastalık ve zararlıları ile mücadele, organik tarım ve iyi tarım konularının ele alındığı eğitimin 2. gününe ise 50 kişi katıldı.
Eğitimler sırasında incir ve narenciye hastalık ve zararlıları konusunda Ziraat Mühendisi Adnan Çaçamer, Zeytin hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Mine Güler, Biyolojik mücadele konusunda Zir. Müh. Nurgül Konak, pamuk hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Hüsamettin Küçükekşi, mısır hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Deniz Çetinkaya, organik tarım konusunda Zir. Müh. Gülden Arda Volkan ve iyi tarım uygulamaları konusunda Gürel Uysal bilgiler verdi. Anlatılan konularla ilgili sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılmasının ardından eğitimler sona erdi.