X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:11
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA GENİŞ ÇAPLI TURNEYE ÇIKAN ABDÜLKADİR KATRA SANAT TİYATROSU OYUNCULARI, ‘ÇANAKKALE DESTANI’ ADLI OYUNLARIYLA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDE SAHNE ALDI.
Çanakkale Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi

Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında geniş çaplı turneye çıkan Abdülkadir Katra Sanat Tiyatrosu oyuncuları, ‘Çanakkale Destanı’ adlı oyunlarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sahne aldı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Sivil Savunma Başkanı Fatih Yarımbaş, Kıbrıs Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ve üst düzey protokol başta olmak üzere oyunu izleyen tüm vatandaşlar, salonda duygu dolu anlar yaşadı.
Oyun sonrasında sahneye çıkarak Abdülkadir Katra’yı ve oyuncularını tebrik eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, “Kültür Sarayımızın açılışına bu oyundan daha çok yakışan bir başka eser olamazdı. Hem oyunun gücü hem de Çanakkale Zaferinin 100.yılı münasebetiyle bu eser bu özel günde daha anlamlı oldu. Biz Kıbrıs’ta yaşayan Türkleri Çanakkale’ye götürmeyi planlarken Çanakkale Destanı oyunu ile Çanakkale Zaferini kazanan o büyük Çanakkale Ruhu resmen Kıbrıs’a gelmiş oldu. Hiç bir program da bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum. Bu eseri Kıbrıs’ta yaşayan tüm öğrencilere izlettireceğiz. Ben oyunun yazarı, yönetmeni ve Atatürk’ü canlandıran Abdülkadir Katra’yı ve kıymetli oyuncularını tebrik eder, Kültür Sarayımızın açılışında bu eser ile bizleri buluşturan başta Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’a ve Kıbrıs Esentepe Belediye Başkanına teşekkür ederim” dedi.