Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:11
Çanakkale Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi
Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında geniş çaplı turneye çıkan Abdülkadir Katra Sanat Tiyatrosu oyuncuları, ‘Çanakkale Destanı’ adlı oyunlarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sahne aldı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Sivil Savunma Başkanı Fatih Yarımbaş, Kıbrıs Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ve üst düzey protokol başta olmak üzere oyunu izleyen tüm vatandaşlar, salonda duygu dolu anlar yaşadı.
Oyun sonrasında sahneye çıkarak Abdülkadir Katra’yı ve oyuncularını tebrik eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, “Kültür Sarayımızın açılışına bu oyundan daha çok yakışan bir başka eser olamazdı. Hem oyunun gücü hem de Çanakkale Zaferinin 100.yılı münasebetiyle bu eser bu özel günde daha anlamlı oldu. Biz Kıbrıs’ta yaşayan Türkleri Çanakkale’ye götürmeyi planlarken Çanakkale Destanı oyunu ile Çanakkale Zaferini kazanan o büyük Çanakkale Ruhu resmen Kıbrıs’a gelmiş oldu. Hiç bir program da bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum. Bu eseri Kıbrıs’ta yaşayan tüm öğrencilere izlettireceğiz. Ben oyunun yazarı, yönetmeni ve Atatürk’ü canlandıran Abdülkadir Katra’yı ve kıymetli oyuncularını tebrik eder, Kültür Sarayımızın açılışında bu eser ile bizleri buluşturan başta Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’a ve Kıbrıs Esentepe Belediye Başkanına teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale Destanı Yavru Vatanda Sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN