ya yapmadığını kadın teröriste yaptı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 00:18 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 10:42
Hürriyet Şehit Savcıya yapmadığını kadın teröriste yaptı

'li teröristler tarafından dün akşam İstanbul Adalet Sarayı'nda şehit edilen Savcı Kiraz'ın, başına silah dayanmış fotoğraflarını olduğu gibi yayınlayan , bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırdıktan sonra öldürülen kadın teröristin fotoğraflarını buzlayarak servis etti.

Dün Çağlayan Adliyesi'nde rehin alınarak şehit edilen Savcı 'ın, terör örgütü tarafından propaganda amacıyla paylaşılan fotoğraflarını olduğu gibi yayınlayan , bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıda öldürülen teröristin yüzünü buzlayarak servis etti.Hürriyet'in terörist hassasiyeti dikkat çekerken, dün Mehmet Selim Kiraz'ın başına silah dayanmış fotoğraflarını 'li teröristlerin servis ettiği gibi yayınlaması tepkilere neden oldu. Terörist propagandası yapılan fotoğrafı olduğu gibi yayınlayan yayın organları Savcı Kiraz'ın cenaze törenine alınmadı.

Şehit Savcı Kiraz'ın fotoğraflarını başına silah dayanmış bir halde servis eden Hürriyet, öldürülen terörist konusunda daha hassas davrandı.

Gazetecilik etik ve ahlak ilkelerine göre yayınlanması doğru olmayan fotoğrafları yayınlayan kuruluşların sessizliği sürerken, Hürriyet'i de bünyesinde barındıran Doğan Grubu, 'özrü kabahatinden büyük' dedirtecek cinsten bir açıklamaya imza atmıştı. Yapılan açıklamada, Şehit Savcı Mehmet Kiraz'ın başına silah dayanan fotoğrafın paylaşılmasının yayın ilkelerine aykırı olmadığı savunulmuştu.Şehit savcının o görüntülerini yayınlayan gazetelere terör soruşturması

CNN Türk spikeri Nevşin Mengü'den skandal sözler

Artık ekrana çıkma Mirgün Cabas!

Anadolu basınından DHKP-C medyasına tepkiKaynak: Yenişafak
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet Şehit Savcıya yapmadığını kadın teröriste yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz