X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HDP bukalemun siyaseti yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

bukalemun siyaseti yapıyor

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015
HDP bukalemun siyaseti yapıyor
HDP bukalemun siyaseti yapıyor

lideri 'ın Batı'da barıştan bahsederken Doğu'da teröre sessiz kaldığını belirten Başbakan : Ne olursa olsun bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecektir

Başbakan , Eş Başkanı 'ın bukalemun siyaseti yaptığını, doğuda teröre sessiz kalıp batıda barış diliyle konuştuğunu söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Gençlik kolları 4. Olağan Kongresi'ne katıldı. Demirtaş'ın "Ağrı'da bir çatışma değil, önceden planlanmış, provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı" diyen Demirtaş'a tepki gösteren Davutoğlu, özetle şöyle dedi:HEDEF GELECEĞİMİZ:
Sizlere 4 aziz kardeşinizden selam getirdim. Ağrı'da hain bir saldırıda yaralanan askerlerimizi GATA'da ziyaret ettim. Yozgatlı Mehmet, Gaziantepli Abdurrahman, Mersinli Ramazan, Diyarbakırlı Tufan'la buluştum. Onlar diyor ki, hiç merak etmesinler. Biz aziz Mehmetçikler bu vatan sathındayken, gençler Türkiye'nin geleceğine kararlı bir şekilde yürümeye devam edecek. İşte biz Türkiye'nin geleceğini planlarken Ağrı'da teröristler, askerlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Aslında biz bu tuzakları çok gördük. Savcımızın şehit edilmesiyle, dün teröristlerin açtığı o ateşle hedef alınan sadece savcımız ve askerlerimiz değil. Bu ülkenin geleceği. En önemlisi de bu saldırılarda Türk demokrasisi ve sandık hedef seçilmiştir.


BUKALEMUN SİYASETİ:
Buradan Demirtaş'a sesleniyorum. Hani bukalemun siyaseti gibi batıya geldiğinde barış diliyle konuşan, doğuda böylesine bir vandalizme, teröre sesiz kalan Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum. Eğer bir planın parçasıysanız, eğer Türk demokrasisini yıpratma noktasında bir projeyseniz sizler ve sizin arkanızdakiler bilsin ki AK Parti bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecektir.TSK DEVLETİN ORDUSU:
Demirtaş, teröristlere karşı çıkmaktansa Genelkurmay Başkanımızı eleştiriyor. TSK milli bir ordudur. Yine bilsin ki TSK demokratik bir devletin ordusudur. Bir soru üzerine de Demirtaş'a eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, "Meşru bir siyasi partinin genel başkanı mı, yoksa bir terör savunucusu mu? Gün herkesin tavrını açıkça ortaya koyma günüdür. Demirtaş'ı dürüst olmaya ve barışçıl siyaset yapmaya, barışçıl siyaseti engelleyen silahlı unsurlar kim olursa olsun onlara karşı da tavır almaya davet ediyorum" dedi.'EMRİ SİYASET VERİR'
"Siyasi irade ne diyorsa TSK, demokrasinin organı ve unsuru olan TSK o emre itaat eder. Yani bugün biz, yarın kim milli iradeden güç alarak iktidar olursa TSK o iktidara saygı gösterir. Milli iradeye saygı gösterir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve sadece milletin olacaktır."

#Sayfa#

'ALKIŞLAMAKTA YİNE ÇOK GEÇ KALDI'

HER ŞEYİ GEÇ YAPIYOR:
Demirtaş teröristlere karşı çıkamazken, Kılıçdaroğlu da dün Kartal'da bir kampanya başlattı ve alkışlama çağrısında bulundu. Bu Kılıçdaroğlu her şeyi geç yapıyor. 13 yıldır dünya, Ak Partinin öncülüğünde Türkiye'yi alkışlıyor, Kılıçdaroğlu yeni fark etti, yeni alkışlamaya başlıyor. Kılıçdaroğlu'nun tahrikleri de, Demirtaş'ın hesapları da, bunların arkasındaki ulusları güçlerin planları da milli iradeyi akamete uğratamayacaktır. Bu Türkiye, aziz gençlerin omuzlarında arşa yükselecek.

AHLA K ABİDELERİ:
Hocanız olarak şunu söylüyorum. Makam peşinde değil dava peşinde olun. Makam peşinde değil dava peşinde olanlar tarih yazarlar. Gerçek dava adamları, makam peşinde değil dava adamı olan büyükleriniz üç dönem milletvekilliğini tamamlayan büyüklerimiz onurla bu görevlerini devrediyorlar. Bir ahlak abidesi olan, tek bir fire vermeden üç dönem bu bayrağı taşıyan bütün büyüklerimize teşekkür ediyorum."

ÜÇ DÖNEMLİKLERLE YEMEKTE BULUŞACAK
Davutoğlu, bu hafta iki ayrı yemekte vekil ağırlayacak. Davutoğlu, önce liste dışı kalan vekilleri 16 Nisan'da Genel Merkez'de ağırlayacak. Yaptıkları çalışmalardan dolayı vekillere tek tek teşekkür edecek olan Davutoğlu, AK Parti'nin bir dava partisi olduğu, vekil olunmadan da partiye hizmet edilebileceği mesajını verecek. Davutoğlu'nun bu hafta ikinci buluşması ise 3 döneme takıldıkları için listeye giremeyen Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin gibi partinin ağır ağabeyleriyle olacak.