Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bukalemun siyaseti yapıyor

lideri 'ın Batı'da barıştan bahsederken Doğu'da teröre sessiz kaldığını belirten Başbakan : Ne olursa olsun bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecektir

Giriş Tarihi: 13.4.2015
HDP bukalemun siyaseti yapıyor
Başbakan , Eş Başkanı 'ın bukalemun siyaseti yaptığını, doğuda teröre sessiz kalıp batıda barış diliyle konuştuğunu söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Gençlik kolları 4. Olağan Kongresi'ne katıldı. Demirtaş'ın "Ağrı'da bir çatışma değil, önceden planlanmış, provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı" diyen Demirtaş'a tepki gösteren Davutoğlu, özetle şöyle dedi:HEDEF GELECEĞİMİZ:
Sizlere 4 aziz kardeşinizden selam getirdim. Ağrı'da hain bir saldırıda yaralanan askerlerimizi GATA'da ziyaret ettim. Yozgatlı Mehmet, Gaziantepli Abdurrahman, Mersinli Ramazan, Diyarbakırlı Tufan'la buluştum. Onlar diyor ki, hiç merak etmesinler. Biz aziz Mehmetçikler bu vatan sathındayken, gençler Türkiye'nin geleceğine kararlı bir şekilde yürümeye devam edecek. İşte biz Türkiye'nin geleceğini planlarken Ağrı'da teröristler, askerlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Aslında biz bu tuzakları çok gördük. Savcımızın şehit edilmesiyle, dün teröristlerin açtığı o ateşle hedef alınan sadece savcımız ve askerlerimiz değil. Bu ülkenin geleceği. En önemlisi de bu saldırılarda Türk demokrasisi ve sandık hedef seçilmiştir.


BUKALEMUN SİYASETİ:
Buradan Demirtaş'a sesleniyorum. Hani bukalemun siyaseti gibi batıya geldiğinde barış diliyle konuşan, doğuda böylesine bir vandalizme, teröre sesiz kalan Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum. Eğer bir planın parçasıysanız, eğer Türk demokrasisini yıpratma noktasında bir projeyseniz sizler ve sizin arkanızdakiler bilsin ki AK Parti bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecektir.TSK DEVLETİN ORDUSU:
Demirtaş, teröristlere karşı çıkmaktansa Genelkurmay Başkanımızı eleştiriyor. TSK milli bir ordudur. Yine bilsin ki TSK demokratik bir devletin ordusudur. Bir soru üzerine de Demirtaş'a eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, "Meşru bir siyasi partinin genel başkanı mı, yoksa bir terör savunucusu mu? Gün herkesin tavrını açıkça ortaya koyma günüdür. Demirtaş'ı dürüst olmaya ve barışçıl siyaset yapmaya, barışçıl siyaseti engelleyen silahlı unsurlar kim olursa olsun onlara karşı da tavır almaya davet ediyorum" dedi.'EMRİ SİYASET VERİR'
"Siyasi irade ne diyorsa TSK, demokrasinin organı ve unsuru olan TSK o emre itaat eder. Yani bugün biz, yarın kim milli iradeden güç alarak iktidar olursa TSK o iktidara saygı gösterir. Milli iradeye saygı gösterir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve sadece milletin olacaktır."

ARKADAŞINA GÖNDER
HDP bukalemun siyaseti yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN