Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kin ve nefret tohumu ekmekte başı çekenlere bu yazı... Birlik ve beraberliğimize kast edenlere... Muhalif olmakla küfrü ayırt edemeyenlere bu yazı... Gazetecilikle kasteciliği ayırt etmeyenlere...
Bu ülke insanı değerleri için yaşar, o değerler içinde gözünü kırpmadan ölüme yürür.
Duyarsız değildir.
İlgisiz hiç değildir.
Bizim değerlerimiz evrenseldir...
Acıya duyarsız olmakla kalmayıp, acı üzerinden ülke değerlerine saldırmak değersizliğin ta kendisidir.
İnsanları dini inançları ve etnik kökenlerine göre ayırmak aşağılıkça bir yaklaşımdır. Bunu mesleğim adına yapmak ise alçaklıktır...
Bu toprakların düşüncesi değil bu...
Yerli ve milli bir düşünce hiç değil. Kin ve nefret tohumları ekmek bizim kitabımızda yer almaz. Yer alanların ki de bizim değildir...
Biz vatan topraklarını namus olarak gören milletin kuşaklarıyız... Bu vatan topraklarının nasıl vefakâr, iman dolu bir ruhla kazanıldığı bilinciyle; bugün şerefle dalgalandırdığımız ay yıldızlı bayrağımızın altında din, dil, mezhep, etnik köken ayrımı yapmaksızın bir arada yaşama azmindeyiz.
Buna kast etmek isteyenler dünde bugünde yarında olacaktır. Bunun da bilincindeyiz.
Nasıl bir dünyada yaşadığımızı, nasıl bir dünya kurmamız gerektiğini hep birlikte tefekkür ediyoruz. Zorlu ateş çemberi içinde bulunduğumuz bir coğrafyada çok acılı şartlarda yaşayan kardeşlerimizi anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz. Özellikle Suriyeli kardeşlerimizin acılarını anlamaya çalıştık. Yanlarında olduk. Yiyecek ekmeği, içecek suyu olmayanların hallerini en iyi biz anladık. Anlamakla kalmayıp üzerimize düşenin fazlasını yapma gayreti içinde olduk.
Bir toplumun bir arada kalmasını sağlayan en temel dayanak noktalarından biri dayanışma ruhudur. Bizler depremler, savaşlar büyük acılar gördük, bu millet büyük sınavlardan, büyük imtihanlardan geçti. Dayanışma ruhuyla ve bilinciyle ayakta kaldık.
Hain terör saldırılarında ülkemizin istikrarı, selameti ve bekası için gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahraman vatan evlatları, milletimizin gönlünde ve dualarında daima yaşayacaktır.
Allah muhabbetimizi, huzurumuzu ve kardeşliğimizi daim eylesin. Bu vesile ile geride bıraktığımız kurban bayramınızı bir kez daha tebrik ederim...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER