Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepsini tek tek çok severim, saygı duyarım.
Serhat Ulueren, Ziya Şengül, Gökmen Özdenak, Erman Toroğlu ve Kaya Çilingiroğlu... Elde tek kare maç görüntüsü olmadan bir futbol programını yıllardır ekranda tutmanın büyük bir televizyonculuk başarısı olduğunu yazar dururum. Telegol'ün, açtığı özel haber dosyalarıyla Türk sporuna nasıl hizmet ettiğini bu sütunlarda defalarca yazdım.
Amaaaa....
Bu hafta Erman Toroğlu ile Gökmen Özdenak'ın canlı yayında oynadığı 'doktorculuk oyunu' bende ciddi bir hazımsızlık yarattı. Onlar, tribünden muz gösterilmesiyle ilgili yapılan "Sindirim rahatsızlığı olduğu için yanlarına muz almışlar" şeklindeki komik açıklamayı hicvetmek için bu yönteme başvurmuşlardı belki ama ortada ciddi bir 'doz aşımı' vardı.
Tüm ekibe tavsiyem; Toroğlu'nun bu mizansen sırasında muzla ilgili yaptığı belden aşağı esprileri kayıtlardan yeniden izlemeleri... Eğer yapılan, onları da rahatsız etmiyorsa; ben 'fazla hassas' davrandığımı kabul edeceğim ama yıllardır tanıdığım bu insanların da yüzlerinin kızaracağından eminim.
Yapılan 'sindirim sisteminde hazımsızlık' açıklamasının ciddi ciddi tartışılacak tarafı yoktu tabii ki.
Telegol ekibi de daha önce cacık, kına ve su falı mizansenlerinde olduğu gibi yine konuyu mizahla akıllara kazımayı tercih etmişlerdi ama ortaya öyle seviyesiz diyaloglar çıktı ki; bizzat kendileri 'eleştirilemeyecek kadar komik' duruma düştüler.
Telegol'cü dostlar bu yaptıklarını 'ironi-yorum' olarak değerlendirdiler. Kimse gücenmesin ama bu yayının bendeki yansıması 'iğreni-yorum' şeklinde tezahür etti... Ve ne yazık ki bu canlı yayın yapılırken, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ekranın köşesinde Atatürk'ün portresi ile Türk Bayrağı vardı...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER