YAZARA MAİL GÖNDER Güzel adamlar erken gider

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Aramızda saçını-başını, giyinişini beğenmeyenler olabilir ama Şenol Güneş, bu ülkenin futbol tarihinin en büyük başarısına imza atmış ismidir. Konuştu mu, adam gibi konuşur; dinletir.
Trabzon gibi herkesin futbol otoritesi olduğu bir coğrafyaya en büyük başarıları; saha içinde ve dışında yaşatan adamdır.

BİR FUTBOL EFSANESİ
Bugüne kadar tanışmadık ama tanıyıp uzun uzun muhabbet etmek isteyeceğimi adım gibi biliyorum. Ben, Anadolu'nun futbol efsanelerine fazlasıyla saygı duyarım.
Şenol Güneş efsanedir, Şenol Güneş güzel adamdır...
Kimileri cemaatçi der, kimileri arkasının kollandığını söyler ama Ertuğrul Sağlam da futbol tarihimizin en zor işlerinden birini başaran adamdır. Dört büyükler haricinde bir takımı şampiyon yapmak, her yiğidin harcı değildir.
Bugün Bursaspor, son dört sezon toplamında Fenerbahçe'den sonra en fazla puan toplamış takım. Sağlam, sağlam adımlarla oluşturulmuş adam gibi bir kariyere sahiptir. Az konuşur, öz konuşur; sahada konuşur.
Ertuğul Sağlam adam gibi adamdır, Ertuğrul Sağlam güzel adamdır.
Ve bu ülkede güzel adamlar hep erken gider.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.