Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 1 Mayıs'ta Twitter'a şunu yazdı: "Bugün de 1 Mayıs tatili. Okullar bile tatil. Soruyorum arkadaşlar: Bu kadar tatili hak edecek ne yaptık?! Çalışın."
Çalışıyoruz sayın bakanım, hem de çok çalışıyoruz!
DİSK Araştırma Enstitüsü'nün (DİSK-AR) hazırladığı 'Çalışma Süreleri Raporu'na göre; Türkiye'de haftalık çalışma süresi 45 saat.
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde ise 38.6 saat.
AB Çalışma Süreleri Yönergesi'ne göre; her işçinin en az dört hafta izin hakkı bulunuyor. Bizde ise genelde iki hafta! Sanılanın aksine bayram tatillerimiz de çok değil. Yabancıların iki haftalık Noel tatili, ayrıca Paskalya tatilleri var.
DİSK-AR'ın raporunda ayrıca Türkiye'de haftada ortalama 8.7 saat fazla mesai yapıldığı, AB ortalamasının ise 3.2 saat olduğu bilgisi yer alıyor. Yani özetle sayın bakanım; Twitter'da yazarken daha dikkatli olmak lazım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER