YAZARA MAİL GÖNDER Kafes

YAZARLAR

Dink suikastını, 5 Şubat 2006'da gerçekleşen Trabzon Santa Maria Kilisesi Rahibi Santoro cinayeti ve 2007 Nisan'ındaki Malatya Zirve Yayınevi katliamından ayrı düşünemeyiz. Nitekim Kafes Eylem Planı'nında "Durum, Vazife, İcra, İdari, Lojistik ve Komuta Muhabere Notu" ele geçirilmişti. Bu notta şöyle yazıyordu: "Rahip Santoro, Malatya Zirve Yayınevi ve Hrant Dink operasyonları sonrasında Türkiye'deki gayrimüslimlerin irticai grupların hedefinde olduklarına dair bir kamuoyu oluşmuştu. Ancak AKP, olayların Ergenekon tarafından düzenlendiği propagandasını başarıyla yaptı. AKP ve yandaşlarının karşı psikolojik harp faaliyetini etkisiz kılmak için gayrimüslimler üzerinde korkutucu propaganda icra edilecek, bu faaliyetlerin AKP ve ona destek veren şer odaklarınca gerçekleştirildiği belirtilecek."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.