YAZARA MAİL GÖNDER Ercan Cengiz'e hukuk dışı zorlama

YAZARLAR

İstanbul Milletvekili eski savcı Ercan Cengiz, CHP'den istifa etti. İlginçtir, eski yargı mensubunun istifa nedeni siyasi değil, hukuki. Yani CHP'deki hukuk anlayışı. Denilenlere göre, Cengiz, 4 bakanla ilgili komisyona üye seçildikten sonra İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in "hukuk dışına çıkma" dayatmasıyla karşılaşır. Vahim bir durum. Çıkan tartışmadan sonra istifa ederek komisyondan ayrılır. Ve merakla bekler; acaba CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu hukuk dışı dayatmaya karşı en azından gönlünü almak için konuşur mu?
Konuşmaz tabii. O da bu tavır karşısında "Artık CHP'de kalamam" diyerek istifa eder. Basit bir olay değil, bir hukuk adamını hukuk dışına çıkmaya zorlayan bir durum. Peki, bir CHP Milletvekili, hukukçu bir arkadaşını neden hukuk dışına zorlar?
Bu arada Savcı Cengiz'in Merkez Parti'ye geçeceği de konuşuluyor. Acaba zorlama bir bahane mi oldu?

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.