Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendimi Başakşehirli teknik heyet veya futbolcuların yerine koyuyorum, isyan ediyorum, onlar adına isyan ediyorum!

Fırat Aydınus, maça yüzde 100 tesir etti. Verdiği ve vermediği kararlarla 'yi anormal arkadan itmesine rağmen Başakşehir, söke söke 3 puanı aldı. Bakınız, Türkiye'de bu tarz eyyam düdükler olduğu müddetçe biz Türk futbolunda bir yere gelemeyiz.
Başakşehir takımıyla, arasında futbol açısı, fizik, plan ne derseniz deyin büyük fark var.
Ama bu büyük fark sahaya yansıyamıyor. Neden? Bizim eyyamcı hakemlerden...
Aydınus, FIFA hakemliğinden gittikten sonra tamamen eyyama başladı.
İnanılmaz derecede hesaplı maç idare ediyor. Bu 7-8 hakeme büyük miktarda maaş bağlandığı için artık 'Tüccar Hakem' sınıfına girdiler. Tüccarlar, ne olursa olsun kendileri kazanmak isterler, kaybetmek istemezler. Tüccar, kuvvetliden yana olur. Bakınız, maçı yazacağım bana Aydınus maçı yazdırmıyor. Kendimi Başakşehirli teknik heyet veya futbolcuların yerine koyuyorum, isyan ediyorum. Onlar için isyan ediyorum. Eğer bu tarz hakemlik yapacaksanız, yapmayın defolun gidin.
Fenerbahçe takımı, doldur boşalttan başka hiçbir şey yapmadı. Hakemin de desteğiyle doldur boşaltlardan pozisyon buldular. Penaltı da kazandılar. Daha hafifini Fenerbahçe lehine veren hakem, daha ağır hareketi (Volkan'ın Napoleoni'yi düşürdüğü pozisyon) Başakşehir lehine çalamadı. Volkan Şen, göstere göstere hakeme küfür ediyor ama 'tık' yok. Ozan, rakibin kafasına basıyor, sarı kart. Bari gösterme, görmedim dersin!
Eyyamcı Fırat! Belki de tek doğru kararı Volkan Şen'in ilk yarıda penaltı beklediği pozisyona devam kararıydı.
Orada da çizgi hakeminin kendinden emin tavrı olmasa yine eyyamın kralını yapardı.
Bakınız, ben bunları futbolculuk hayatımda çok yaşadığım için yazımda da isyan ediyorum. Eğer bu sistem 'de devam ederse maalesef Türk futbolundan bir halt olmayacak.
Şu maçı Fenerbahçe kazansaydı, futbol namına ayıp ve yazık olmaz mıydı?
Fenerbahçe şahıs, şahıs futbolculara kalmış.
Bir gün bir tanesi oynayacak, maç kazanacaklar. Takım oyunu derseniz, arabın yalellisi. Aslında F.Bahçe'nin kadrosuna baktığınızda bu takım akıllı bir teknik direktörün elinde olsa lig bitmeden 5 hafta önce şampiyonluğunu ilan ederdi. Şimdi ne oldu?
Önümüzdeki hafta Vodafone Arena'da lig bitebilir. Başakşehir'i tebrik etmek lazım.
Yalnız oynadıkları oyundan değil. Böyle bir rezil hakeme isyan edip atılmadıkları için.
Volkan Babacan'a da ayrı bir paragraf şart... Bir kalec i nasıl olur, nasıl oynar, nasıl bir beyefendidir, nasıl bir insandır?
Daha da fazlası... Basınımızdaki bazı yalaka kalemşörlere ve görsel basındaki bazı yalaka yorumculara rağmen Milli Takım'ın kalesini neden koruduğunu hepsinin suratına vura vura gösterdi. Bu çocuk konuşmuyor, çıkıyor oynuyor, bunu görmek istemeyenler var. Bu çocuğun moralini bozmak isteyenler var. Türkiye'de yalaka çok.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;