Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumpas planının mimarı Böcek

İl Başkanı Taş: Ses kaydı kumpasında kayıtlar Böcek’in yeğeni ’ten çıktı. Yaşananlar demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Kumpas planının mimarı Böcek
Antalya'da yerel seçimler öncesi Cumhur İttifakı adayı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'in sosyal medyada dolaşan ses kaydı ile ilgili tartışmaya AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da dahil oldu. Taş, 8 kişinin gözaltına alındığı olayda CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yeğeni Cemil Böcek başta olmak üzere Böcek'e yakın isimlerin olaya adının karıştığını söyledi. Taş, "Sayın Böcek ve arkadaşlarının kurduğu tezgâhlar ve şer planları da onların ömürleri boyunca taşıyacağı yüzkaraları olarak unutulmayacaktır" dedi.

KARA BİR LEKE OLACAK
Muhittin Böcek'in bu olayın azmettiricisi olduğunu iddia eden AK Parti İl Başkanı Taş, "Muhittin Böcek seçmenlerin tercihlerini kirli oyunlarla tezgahlarla kumpaslarla etkilemeye çalışan kişi olarak Antalya demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini almıştır. Bu olay demokrasi tarihinde büyük bir ayıp olarak hatırlanacaktır. Sayın Böcek seçmenlerin oylarını kumpaslarla, tezgâhlarla kirli oyunlarla etkilemeye çalışan birisi olarak demokrasi tarihimizde skandalların kahramanı olarak yerini almıştır. Dizi filmleri aratmayacak tezgâhların, iftiraların, kumpasların, hain planların mimarı olan Sayın Böcek, tarih boyunca kamu vicdanında bu şer planlarının düzenleyicisi olarak yargılanacaktır" diye konuştu.

KASETLER YEĞENDEN ÇIKTI
İddialarını bir adım ileriye taşıyan Taş, "Kumpas kasetinin ses kayıtları Cemil Böcek'in bilgisayarlarında ele geçirilmiştir. Cemil Böcek, aynı zamanda Konyaaltı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Seçim kampanyası boyunca Muhittin Böcek'in en yakın çalışma arkadaşı CHP eski İl Başkan Yardımcısı Doğukan Demirkaya verdiği ifadesinde bu tezgah kasetinin sponsorlu yayılımında ve düzenlenmesinde payı olduğunu açıkça itiraf etmiştir. Muhittin Böcek'in proje çalışmalarını yürüten eski İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cem Oğuz'un da gözaltına alınması başka dikkat çekici bir konudur. Kumpastaki tüm isimlerin hep CHP'nin yakından tanıdığı ve Muhittin Böcek'in kampanyasının beyin takımında yer alması bir tesadüf müdür" diye sordu.

ŞEHRİ 2023'E TAŞIYACAĞIZ
Antalya için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Taş, "Bundan sonrada iktidar partisi olarak, hükümet yatırımlarımızla, 2023 hedeflerimiz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Halkımızın sandıkta ortaya koyduğu iradeye ve yapmış olduğu tercihlere sonuna kadar saygı duyuyoruz" dedi.

FETÖ BAĞLANTISI VAR
TAŞ, ses kaydı yayınlanmadan bir hafta önce Muhittin Böcek'in, Menderes Türel'in bir aile dostuna oğlunu göndererek tehdit ettiğini de iddialarına ekledi. Taş, seçimlere 24 saat kala ortaya çıkan ses kaydının FETÖ firarisi Emre Uslu tarafından açılan Berlin merkezli 'Kaç saat oldu- Son' isimli hesaptan yayınlanmasına da dikkat çekti. Başkan Taş, "CHP seçimleri kazanmak adına FETÖ'nün taşeronluğunu yapan hesaplarla işbirliği içerisine girerek ahlaki değerleri, aile taassubunu hiçe saydı" ifadelerini kullandı. AK Parti Antalya İl Başkanı, gözaltına alınan Niyazi Ateş ve Maksut Ateş ile diğer yargılanan kişiler hakkındaki adli süreci dikkatle takip edeceklerini vurgulayarak, "Bu ismini saydığımız kirli planın paydaşlarının gelecekte nasıl ödüllendirilecekleri ayrı bir merak konusudur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumpas planının mimarı Böcek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN