Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pegasus
1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılından bu yana Esas Holding A.Ş. şirketlerinden biridir.

Pegasus, kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye'nin lider düşük maliyetli havayolu şirketidir.

Pegasus, uyguladığı "low cost" ( düşük maliyetli hava yolu) modeli ile müşterilerine uygun fiyatlarla seyahat etme imkanı sağlamaktadır.

Yurt dışında 39, yurt içinde 29 noktaya tarifeli uçuşlar düzenleyen Pegasus, müşterilerini 27 ülkede toplam 68 noktaya ulaştırmaktadır.

Pegasus, 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasiteleri baz alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'nın en büyük 25 hava yolu arasında "Avrupa'nın En Hızlı Büyüyen Havayolu" olarak gösterilmiştir.

Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar dolar olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.
BİZE ULAŞIN