Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Oğuz Tongsir, TSYD'yi bakkal defteri ile mi çalıştırıyorsunuz yoksa günümüz kurallarına uyarak mı? TSYD'nin kesinlikle bütün girdileri ve çıktılarının araştırılması gerekiyor."

Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nu göreve davet ediyorum

Logosundan Türk bayrağı kaldırılıp, gelen tepkiler üzerine tekrar bayrak konan Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Üyeleri; topyekün size sesleniyorum... Siz spor yazarları olarak Türkiye'de sporda yapılan yolsuzlukları, şikeleri, dopingleri, sahtekarlıkları ve ahlaksızlıkları yazmak, bunları kamuoyuna duyurmak ve bunların azaltılması ve ortadan kalkması için basında görev yapmıyor musunuz? Ey Spor Yazarları Derneği'nin Üyeleri! Son olaylarda tavır koyanlar hariç, koymayanlara sesleniyorum. Bundan sonra ahlak konusunda yazacağınız en ufak bir şeyi artık kamuoyuna yutturamazsınız. Şimdi dönüyorum Türkiye Spor Yazarları Derneği yönetimi ve başkanına;

1- Oğuz Tongsir karının arabasını hülle yoluyla Ankara Şube'ye yolluyorsun. Sonra bomba patlıyor, ben yazıyorum, 5 ay sonra "Hibe ettim" diyorsun... Bu arabayı kendi derneğine kaça sattın? Bu arabanın piyasa değeri ne kadar? Arabada vuruk var mı? Kaç tane? Arabayı dışarıdan birine satsan kaça satardın? Bu arabayı Ankara'ya tırla mı yolladın yoksa araba yürüyerek mi gitti? Çünkü arabanın Ankara'ya giderken plakası yoktu. Araba satış işlemi noterden yapıldığı için noter kayıtları nerede? Derneğe giren paranın muhasebe kayıtları nerede? Bu arabanın satın alım işleminde mecburi olarak kayda girilecek miktar ne kadar ve hangi tarihte? Bu para dernek kasasına ne zaman girdi? Sonra dernek kasasından ne zaman çıktı? 5 ay sonra olay ortaya çıktığında "Hibe ettim" diyorsun. Hibe işlemleri için yapılan uygulamalar çok farklıdır. Bu rezalet 5 ay sonra ortaya çıkmasaydı ve ben bunu yazmasaydım sen cukkayı götürecek miydin Oğuz?

2-İstanbul'daki arabayı yani minibüsü derneğin muhasebecisine satmışsın doğru mu?

3- Değişti rdi ğin logoyu bir şirkete vermişsin. Bu şirkete logo için ne kadar para ödendi?

4- Bu logonun üzerindeki Türk bayrağını şirket kaldırırken size sormadı mı? Şirketin mi bir bildiği mi vardı yoksa senin mi bir bildiğin vardı bayrak konusunda? Bir günde kaldırılan bayrak bir günde nasıl geri geldi? Bu şirketle Türkiye Spor Yazarları Derneği adına başka anlaşmalar yaptın mı? Bunların arasında seminer organizasyonları olabilir, alınacak reklam gelirleri olabilir?

5- Havuz çalıştırıyorsunuz, bunun için de ayrıca üye kaydediyorsunuz. Şu anda çalıştırdığınız havuza çalışabilir raporu aldınız mı? Eğer almadıysanız yaz aylarında bu havuz patlarsa o havuza giren insanları Kabataş'tan mı toplayacaksınız?

6- Tesis lerde çalışan emekçilere sigorta yaptırdınız mı? Yoksa onları sigortasız mı çalıştırıyorsunuz? Oğuz Tongsir, TSYD'yi bakkal defteri ile mi çalıştırıyorsunuz yoksa günümüz kurallarına uyarak mı? Bakınız Maliye Bakanlığı'na ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na buradan açık şekilde ihbar yapıyorum. TSYD'nin kesinlikle bütün girdileri ve çıktılarının araştırılması gerek. Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu bu işin gereğini yapmazsa o zaman kamuoyunda diğer yaptıkları işlerde güvencelerini kaybederler. Oğuz Tongsir, bir üniversiteyle vıcık vıcık beraberliğin oluyor ve devam ediyor. Bu üniversite sana pas atıyor, sen o üniversiteye pas atıyorsun. Bu paslaşmalarda başka spor yazarları da var mı? Bu üniversitede görev yapanlar 'Senin' Spor Yazarları Tesisleri'nde başka ihaleler aldılar mı? Bu tesiste bir yerleri çalıştırıyorlar mı? Bu işler al gülüm-ver gülüm şeklinde mi oluyor. Bunlara birkaç sefer daha değindim ama hiç cevap gelmedi. TSYD'nin üyeleri de demek ki bu işten memnunlar. Buraya üye olan ey yazarlar, ey çizerler, ey fotoğraf çekenler; sakın biriniz de çıkıp bundan sonra ahkam kesmeyin. Kamuoyundan size gelecek cevap şu olur;
"HADİ LAN ORADAN SİZDE ."
Mustafa Sandal'ı severim, kendisine söyleseydim nasıl bir derleme yapardı bilemem ama ben uygulamayı şöyle yaptım; Onun arabası var güzel mi güzel... Onun şoförü de var özel mi özel (işine son verdi ama) Bastı mı gaza, gider mi gider (Ankara'ya) Ama maalesef ruhu ve plakası yok... (plakayı ben verdim onlara 34 TSYD * HNM 06) Araba Ankara'ya gidince bu sefer oradan bir derleme yapmak lazım; Arabanın yolları taştan, sen çıkardın beni Oğuz Tongsir baştan...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER