Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ONS ALTIN HABERLERİ

Ons altın ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika ons altın haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Ons altın konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 730 ons altın haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 29.05.2024 00:00
ONS ALTIN İLE İLGİLİ HABERLER

Troy ons (oz t), İmparatorluk birimlerinden bir ağırlık ölçü birimidir. Günümüzde en yaygın olarak altın gibi değerli metallerin ağırlığını ölçmek için kullanılır.[1] Bir ons tam olarak 0,0311034768 kg = 31,1034768 gram olarak tanımlanır. 1 kg'da yaklaşık 32,15 Troy oz vardır. Bir Troy ons yaklaşık 1,09714 İngiliz tartı sistemi ons'una eşittir.

Troy ons, Troy ağırlık sisteminin bir parçasıdır ve dolaylı olarak pek çok yönü ile Roma parasal sisteminden elde edilmiştir. Romalılar para birimi olarak ağırlığı değişen bronz kalıplar kullanırlardı. Bir aes grave (bronz kalıp) bir pounda eşit idi. 12. aes grave bir Uncia (İngilizce: Ounce) olarak adlandırılırdı.

SON DAKİKA