Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Rüyada deniz görmek ne anlama gelir?
Giriş Tarihi: 22.11.2018 11:36 Güncelleme Tarihi: 03.12.2018 09:18
Gemi mal ve mülk, devlet başkanı ve sultan, alim ve ilim, iş güç ile yorulur. Sakin ve durgun deniz görmek, adaletli yönetici; coşkun ve hırçın deniz, zalim ve adaletsiz yönetici olarak yorumlanır.
Denizden soğuk su içtiğini gören, içtiği su kadar mala kavuşur. Sıcak su içtiğini gören, içtiği su kadar gam ve kederi olur. Denizi içip kuruttuğunu gören, büyük bir alim veya zengin olur.
Denize düşüp boğulduğunu görenin, devletle başı derde girer ve müebbet hapis cezasına çarptırılır. Yahut sıkıntılı bir hayatı olur. Bu rüyanın dünya nimetlerine gark olma manası da vardır.
Denizden su taşıdığını gören, devletten para alır.
Denizde boy abdesti aldığını gören, zengin olur. Denizi uzaktan seyrettiğini gören, emeline yaklaşacaktır.
Denize bevlettiğini gören, dünyanın kirliliğine batmadan temiz bir kalple ölür.
Denizden su alıp bir kaba biriktirdiğini gören kimse çok mal biriktirir.
Denizin suyunun azaldığını, öyle ki kıyı ve kenarlarının susuz kaldığını görmek, o yer halkına ve devlet hazinesine yönetimden gelecek zarara veya o şehir de kıtlık çıkacağına işaret eder.
Denizde yüzdüğünü gören, bir kimse içinde bulunduğu işten çıkmaya çalışır. Bu işin kolaylığı denizden sahile olan kolaylık kadardır. Eğer yüzerek denizden çıkarsa, o işin içinden de çıkar. Bazen deniz nihayetsiz sanata işaret eder.
Bir insan rüyasında denizin güzel bir şekilde fazlalaştığını görse; o sırada insanların yağmura ihtiyaçları varsa, yağmur yağar ve bu faydalı, bereketli bir yağmur olur. Denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu gören kimse yolculuğunda korkuya ve dehşete düşer.
SON DAKİKA