Altın kalpli kızlar

Kanseri yenen iki altın kalpli kadın, şimdi kendileri gibi olan çocuklar için mücadele ediyor, onlara kendi yaşamlarını anlatıp güç veriyor

Giriş Tarihi: 13.12.2018
Altın kalpli kızlar
'GÖZLERİNDEKİ SEVİNÇ BİZE YETER'
Lösemi ile mücadele ederken uygun iliğin nakledilmesi ile hayata dönen Hande Sar (26) ile Gamze Çıplak (30) yaşamlarını bu hastalığa yakalanan çocuklara adadı. İki kadın önceki gün Dortmund Çocuk Kliniği'nde tedavi gören 63 kanserli çocuğa hediye dağıtıp yüzünü güldürdü. 2 Şubat'ta ilik nakliyle sağlığına kavuşan Sar ile 17 yıl önce yakalandığı lenf kanserini yenen Gamze Çıplak, "Çocuk ve ailelerinin gözlerindeki sevinç ve umut bize yeter" diye konuştu.

'HİSLERİNİ İYİ BİLİYORDUM'
Sabah'ın haberlerinin ardından Hande Sar'a ulaştığını dile getiren Gamze Çıplak, "Onun yaşadıklarını ben de yaşamıştım ve hislerini çok iyi anlıyordum. Hande'ye ulaştım, kendisine kanserli çocuklar için bir şeyler yapabileceğimizi söyleyince kabul etti. Çocuklar için yüzlerce hediye topladık" diye konuştu. Sar ise "Zorlu tedavi sürecini çok şükür atlattım. Gamze'nin teklifi beni çok sevindirdi" dedi.

'BİZİ GÖRDÜKLERİNDE İNANÇLARI ARTIYOR'
Kanserli çocukların altın kalpli ablaları, tedavi gören çocuk ve ailelerin dualarının kendilerine yettiğini dile getirip, "Hikayelerimizi dinlemeleri onlara bir nebze güç veriyor. Hasta halimizdeki fotoğraflar ile şimdiki halimizi gören hastaların kendilerinin de aynı şekilde olacağına inançları artıyor" dedi.

Cengiz PARLAYAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın kalpli kızlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN