Yozgat cinayeti yeniden incelensin

’da . Lübcke’yi öldüren Ernst’in ilişkileri, gözleri Yozgat cinayetine çevirdi. Ernst’in çevresi, ile bağlantılı

Giriş Tarihi: 2.7.2019
Yozgat cinayeti yeniden incelensin
Alman polisinin öldürülen Kassel Bölge Valisi Dr. Walter Lübcke cinayetini çözmesi, NSU cinayetlerinin aydınlatılması konusunda da umut oldu. Kamuoyu baskısı nedeniyle cinayetin üzerine gidilirken, katilin NSU'nun çevresinde bulunan isimleri ve gizli servislere yakın isimleri tanıması, gözleri
Yozgat cinayetine çevirdi.

CİNAYETİ BİLİYOR MU?
KASSEL Bölge Valisi'ni öldüren Neo-Nazinin suçunu itiraf etmesi ve katilin Kassel'den gelip, ajana bağlı çalışan muhbirle tanışması, Yozgat cinayetinin yeniden ele alınmasını gerektiriyor. Neo-Nazilerin aktif olduğu bir şehir olan Kassel'de Stephan Ernst'in Yozgat cinayetinin işlendiği 2006'da da şehirde önemli bir rol oynadığı biliniyor.

BAĞLANTISI HANGİ BOYUTTA?

IRKÇI çete NSU'nun bilinen son Türk kurbanı Halit Yozgat da aynı Lübcke gibi Kassel'de başından vurularak öldürülmüştü. Yozgat öldürüldüğü sırada ise olay yerinde Hessen Eyaleti Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın ajanı olan Andreas Temme bulunuyordu. Temme'nin muhbiri Benjamin Gaertner ise Ernst'i tanıyordu.


Ajan Andreas Temme, olay yeri tatbikatında Halit Yozgat'ın işlettiği internet kafede ödemesi gereken parayı masaya böyle bıraktığını gösterdi. Temme, 190 cm boyuna rağmen, masanın arkasında yatan cesedi görmediğini ileri sürüyor. Polise göre ise bu imkansız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat cinayeti yeniden incelensin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN