Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yılda ev partisi için yepyeni fikirlerimiz var

Yılbaşını evde kutlamak ve ev partisini farklı fikirlerle canlandırmak isteyenlere eğlenceli bir parti rehberi hazırladık. Hem evde oturup hem de dışarıdaki herkesten çok eğlenmek isterseniz, bu önerilere kulak verin

YEMEK ZAMANI
Herkesin masanın etrafına toplanıp uzun zaman geçireceği bir yılbaşı yemeği hazırlamak, maharet ister. Bu konuda, çorba, salata, meze, hindi ve şahane bir yılbaşı pastası, klasik bir mönü yaratsa da, sizi kurtarabilir. Ama ev zaten fazlasıyla kalabalık olacağı için, bir yemek şirketiyle anlaşıp rahat etmek de hiç fena fikir değil.

EVİM EVİM, PARTİ EVİM
Yılbaşı ev partisi için seçilecek ev, merkezi bir yerde olmalı ki herkes kolayca ulaşsın... Ama bu evi tercih ederken, yılbaşı kalabalığı ve trafiğini de hesaba katmalı. Yoksa konuklarınız yemeğe yetişemeyebilir. Evi dekore etmek için uğraşmaya gerek yok, herkesin oturacak bir yer bulması yeter. Salondaki fazla eşyalar yılbaşı için diğer odalara taşınabilir, böylece temizlikle de daha az uğraşılır, aklınızda bulunsun. Süslemeleri de sade tutmakta fayda var. Yılbaşı süslerinin en makbulü, kimsenin eline ayağına dolaşmayanı. Gece boyu DJ'liği üstlenecek bir arkadaş da eğlenceyi artırır.

OYUNSUZ OLMAZ
Grup halinde oynanabilecek oyunlarla çok eğleneceğinize hiç şüphe yok. Tombala, Trivial Pursuit, Tabu, Jenga ya da kelime oyunları, akla ilk gelen seçenekler. Kâğıt oyunları da, ilerleyen saatlerde eğlenceli olabilir. Kutu oyunlarına alternatif arıyorsanız, şişe çevirmece hâlâ tüm hınzırlığıyla eğlencesini koruyan klasik toplu oyunlardan.

YENİ YILIN İLK GÜNÜ
Peki yeni yılın ilk sabahı? Gecenin artıklarıyla kahvaltı hazırlamaya çalışmaktansa, Kuzguncuk, Moda Sahil ya da Bebek'te kahvaltı yaparak yeni yıla başlayabilirsiniz. Bu yıl 1 Ocak, cuma gününe denk geldiğinden o gün gösterime giren Fatih Akın imzalı Soul Kitchen (Aşka Ruhunu Kat) veya Cem Yılmaz komedisi Yahşi Batı izlenebilir. Başrollerini ünlü oyuncular Gerard Butler ve Jamie Foxx'ın paylaştığı gerilim filmi Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde), altı yaşında ikiz çocukların bakımını üstelenen Robbie Williams'lı Old Dogs (İki Babalık), 1920'den Michelle Pfeiffer'lı aşk filmi Chéri (Aşkım) da cuma günü seyredilebilecek güzel eğlenceliklerden.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yılda ev partisi için yepyeni fikirlerimiz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN