Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TIR'ın sahibi: Cem'i biz kaçırmadık

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem'i Rusya'ya kaçırdığı iddia edilen TIR'ın sahibi Mehmet Ali Akın'ı SABAH buldu: 3 aydan fazladır Rusya'ya gitmiyoruz

Giriş Tarihi: 4.6.2009 ABONE OL
İstanbul'da hunharca öldürülen Münevver Karabulut'un bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu 3 aydır aranıyor. Cem'in yurtdışına kaçtığı öne sürülürken, bir süre önce SABAH, savcılığa gönderilen şok ihbar mektubunu ele geçirmişti. İsimsiz mektupta, Cem'in 200 bin dolar karşılığında 31 HH ... plakalı TIR'a bindirilerek önce Samsun'a ulaştırıldığı, buradan da TIR'ın bindirildiği gemiyle Rusya'nın Novorosisk Limanı'na çıkarıldığı ve Cem'in bu limandan başkent Moskova'ya ulaştığı belirtiliyordu. SABAH da, ihbar mektubuna konu olan TIR'ın izini Hatay'da buldu. TIR'ın, Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da bulunan Öz-Akın Gıda Taşımacılık İthalat İhracat Ltd.'e ait olduğu ortaya çıkarken, şirketin sahibi Mehmet Ali Akın, TIR'ı ağabeyi Mehmet Akın'ın kullandığını, yeğeni Zafer Akın'ın da Moskova'da şirketin başında durduğunu söyledi. İki TIR'ı bulunan şirketin, Ortadoğu, Rusya ve Ukrayna'ya taşımacılık yaptığı da öğrenildi.

'ARKADA OLSA DONARDI'
Cinayetin 3 ay önce işlendiğini hatırlatan Akın, Rusya'nın Türk nakliye şirketlerine sorun çıkarmasından dolayı 3 aydan daha fazla süredir Rusya'ya gitmediklerini iddia etti. TIR'ın son olarak hangi tarihte Rusya'ya çıkış yaptığı sorusuna ise net bir cevap veremeyen Akın, "Ancak ağabeyim geldiğinde öğrenebiliriz" dedi. Mehmet Ali Akın, yük taşıdıkları TIR'larla insan kaçırmanın mümkün olmadığını da ileri sürerek şöyle konuştu: "Yükü aldığımız yerde kapılar kapatılıp mühürleniyor. O mühür, yükü boşaltana kadar açılmaz. Zaten bizim aracımız 'termoking'li, yani soğutma sistemli. Isı hep eksilerde... Kimse o kadar saat canlı kalamaz."

4 ARKADAŞI AKLANDI...

Bu arada, Münevver'in iç çamaşırlarında bulunan spermin, bir numaralı şüpheli Cem Garipoğlu'na ait olmadığının anlaşılması üzerine, zanlının 10 arkadaşından alınan kan örneklerine ilişkin ilk sonuçlar geldi. DNA'sı uyuşmayan Garipoğlu'nun 4 arkadaşı hakkındaki yurtdışına çıkma yasağı kaldırıldı.

'BİZE YIKTILAR'
Mehmet Ali Akın, ağabeyinin kullandığı TIR'ın en son 3 hafta önce Ukrayna'ya gittiğini söyledi. "Olayı bize yıktılar" diyerek de, Cem'i kaçırma iddialarını yalanladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
TIR'ın sahibi: Cem'i biz kaçırmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA