Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hac ertelenebilir

Giriş Tarihi: 12.6.2009 16:31 Son Güncelleme: 12.6.2009 16:35 ABONE OL
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Ekrem Keleş, domuz gribi konusunda ilgili kuruluşlarca açık tehlike olduğu açıklanırsa, haccın bu sene yapılmamasında dinen bir sakınca olmadığını belirtti.
Keleş, İslam dininin sağlığa verdiği önemi vurgulayarak, insan sağlığının bile bile tehlikeye atılmasının söz konusu olamayacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, sağlık konusunda ilgili kuruluşlarca açık bir tehlike olduğu yönünde karar alınması durumunda haccın bu sene yapılmamasının dinen uygun olduğunu bildiren Keleş, insanların sağlığını tehlikeye atmayı doğru bulmadıklarını ve verilen karara uymak gerektiğine dikkati çekti.

Keleş, ayrıca hac mevsimine 4-5 ay süre olduğunu anımsatarak, hacı adaylarının şu an için endişe duymalarını gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Başkanlık olarak hac yapılacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüklerini bildiren Keleş, ''Ümidimiz böyle bir tehlikeyle karşılaşmamak ve vatandaşlarımızın güven içinde haclarını yapmasıdır'' diye konuştu.
Keleş, erteleme söz konusu olursa, bu yıl hacca gitmeye hak kazanan hacı adaylarının durumunun bakanlıklar arası Hac-Umre Üst Kurulu'nca kararlaştırılacağını kaydetti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hac ertelenebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA