Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuğgeneral Ok baygınlık geçirdi

Giriş Tarihi: 21.6.2009 15:00 Son Güncelleme: 21.6.2009 15:12 ABONE OL
Büyük Önder Atatürk'ün Eskişehir'e gelişinin 89. yıl dönümü, törenlerle kutlandı.

Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törene, Vali Mehmet Kılıçlar, 1. Hava Kuvveti Komutan Vekili Tümgeneral Semih Birdoğan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Ayhan Kavas, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, Anadolu Üniversitesi Rektörü Vekili Prof. Dr. Nazmi Ulutak, çok sayıda kamu kurumu ve kuruluşu temsilcisi, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ESOGÜ Atatürk İlke ve İnkılapları Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Coşkun Karasu, yaptığı konuşmada, Büyük Önder Atatürk'ün Eskişehir'e büyük önem verdiğini belirterek, Atatürk'ün Eskişehir'i milli mücadelenin ve çağdaşlaşmanın temellerinin atıldığı bir kent olarak gördüğünü söyledi.
Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Tetik de ''Türkiye'me Sesleniş'' isimli şiir okudu.

Bu arada, Eskişehir'deki 1. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı 1. Hava Üs Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Ok, kısa süreli baygınlık geçirdi. Olay yerindeki 112 acil sağlık servis ekipleri Ok'a ilk müdahaleyi yaptı. Tuğgeneral Ok'un sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Atatürk'ün Eskişehir Gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ve Eskişehir Garı'ndan başlayıp Vilayet Meydanı'nda son bulan koşuyu, bayanlarda Ümmühan Şahin, erkeklerde de Onur Gül kazandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğgeneral Ok baygınlık geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA