Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babam bize hiç destek olmadı

Giriş Tarihi: 31.7.2009 ABONE OL
Toprak'ın 10 çocuğunun en büyüğü olan Aysel Duruk, "Sabancı'nın ölümünden sonra başa geçen Güler Sabancı gibi tüm ailemi kanatlarımın altına aldım. Güler Hanım'a; Sakıp Sabancı da, tüm akrabaları da destek verdi. Hem maddi, hem de manevi destek oldular. Ama ben, babam Halis Toprak'tan destek görmedim. Bizi işine karıştırmadı. Güçlü kuvvetli olmamız için bize destek vermedi. Baba desteği hiç görmedim. Toprak Holding'in yönetimini ilk önce kardeşimiz Mehmet Toprak'a bıraktı. Ancak iki ay sonra geri aldı. Sonra Ahmet Toprak'a vermek istedi. Ama Ahmet Toprak duygusal olduğu için zorlandı, almadı" şeklinde konuştu.

VASİ TAYİNİ DAVASI

Halis Toprak'ın ilk eşi Ayşe Toprak'tan olan kızları Aysel Duruk, Aynur Toprak, Şükran Toprak, Ayfer Toprak, Ayşe Zengin Toprak, Sevgi Toprak Tunga ile Mine Toprak, önce babalarının evliliğinin iptalini istemiş, ardından 'vasi tayini' için dava açmıştı. Kız kardeşler, Avukat Burhan Apaydın aracılığıyla verdikleri dilekçede, "İşini gücünü bırakıp Kuşadası'nda balayı yaşamına giren Halis Toprak, Toprak Holding'i yönetimsiz bırakmıştır. Borç batağında bulunan Toprak, Anayasa'ya ve hukuka aykırı evlilik yaparak borcunu ödemeyi bırakmıştır" demişti.

İKİ OĞLU DESTEK VERDİ
Dilekçede, Halis Toprak'ın "Züğürt Ağa"ya benzetildiği ve yaşam tarzının normal olmadığı ileri sürülerek, "Hem kendisine hem Toprak Holding'e telafisi çok güç zararlar vermektedir. Acilen bir veya birkaç vasinin tayin edilmesi gerekmektedir" ifadesine yer verilmişti. Toprak'ın iki oğlu Ahmet ve Mehmet Toprak ise babalarına destek çıkmış, bu ifadeler nedeniyle Avukat Burhan Apaydın'a 100 bin TL'lik tazminat davası açacaklarını belirtmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Babam bize hiç destek olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA