Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç milyon euro helallik parası ve tuhaf bir aracı

Baba Karabulut'a, 3 milyon euro helallik parası teklifini Urfalı Cemil Baran'ın yaptığı ortaya çıktı. Münevver'in babası parayı hastane için kabul ettiğini söyledi. Hayyam Garipoğlu ise aracıyı doğruladı ancak parayı yalanladı

Etiler'de cesedi bulunan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile Hayyam Garipoğlu arasındaki helallik para tartışmasında tuhaf bir aracı ortaya çıktı. İstanbul'da 3 Mart'ta öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinin, kendisine bir gazeteci arkadaşı aracılığıyla 'helallik' kan parası teklif ettiğini ve kendisinin de bunu kabul ederek, aileden Cem Garipoğlu'nu adalete teslim etmelerini, 3 milyon euro vermelerini ve kızı adına okul ya da hastane yapılmasını istediğini açıklamasının ardından, yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

"TEKLİF HAYYAM BEY'DEN"
İki aile arasındaki helallik para aracılığını yapan kişinin, Güneydoğu isimli yerel gazetenin ortaklarından olduğu iddia edilen Cemil Baran olduğu belirlendi. Baran aracılık iddialarını doğrulayarak, "Bir süre önce kendisini Hayyam Garipoğlu'nun yönlendirdiğini söyleyen Ahmet isimli bir kişi bana geldi. Garipoğlu ile görüşmemi istedi. Hayyam Bey'in numarasını bulup aradım. O da benden Süreyya Karabulut'a 'kan parası teklif etmemi' istedi. Ben de Hayyam Bey'le görüştüm. Daha sonra bunları Süreyya beye ilettim" dedi. Süreyya Karabulut da Baran ile cinayet sonrası süreçte tanıştığını ve sık sık görüştüğünü anlatarak, "Bana geldi ve Hayyam Garipoğlu'nun yönlendirdiğini belirtti. Daha sonra görüşmek istediler, ben de taleplerimi ilettim. Cemil Baran benim bu konuşmamı gizli kameraya çekmiş" dedi. Garipoğlu ailesinden istediği para ile MS Derneği'ne bağış yapıp MS hastanesi yaptıracağını anlatan Karabulut, "Garipoğlu'ndan gelecek paraya ihtiyacım yok. Kasap et derdinde, koyun can derdinde. Ben o parayı alıp saltanatlık mı süreceğim, ben o kadar şerefsiz bir adam mıyım? Teklifi yalanladılarsa o onların sorunu. Ben söylediklerimin arkasındayım" dedi.

HAYYAM GARİPOĞLU YALANLADI

Hayyam Garipoğlu da, Cemil Baran isimli kişinin kendisini telefonla arayarak, Süreyya Karabulut ile ilgili elinde görüntüler olduğunu söyledi. Garipoğlu, "Kartal'a gidip CD'yi aldım. Süreyya Bey'i gizli kameraya almış. Cemil Baran bana Süreyya Bey'in kan parası istediğini anlattı" diye konuştu. Garipoğlu ne kendisinin ne de ailesinin Karabulut ailesine herhangi bir para teklifinde bulunmadığını belirterek, "Benim Ahmet isimli çok tanıdığım var. Ama benim böyle bir kişiyi ona gönderdiğim kesinlikle yalan. Böyle bir olayda kan parası teklif etmek de almak da ayıp. Bir takım olaylar döndürüyorlar ama anlamadım. Ne için para vereyim ki? Kimseye para filan vermem. Suçlu yakalanacak ve cezasını çekecek. Para alınca katili mi affedecek? Kendi vicdanında mı affedecek? Bu teklifin mantığını anlamıyorum" diye konuştu.

"KÖTÜ ADAM OLDUK"
Sadece aileden birisi olduğu ve olayın canlı kalması için adının sürekli gündeme geldiğini anlatan Garipoğlu, "Süreyya Bey'i ne gördüm ne konuştum. Niye görüşeyim ki? Sadece normal bir insanın yapacağı gibi medya aracılığıyla başsağlığı diledim. Üzüntülü olduğumu söyledim o kadar. Bu olay tüm yaşantımı etkiledi. Kamuoyunun nefret duygularını 6 aydır hissediyorum, üzerimde toplandı. Sokakta yürürken geriliyorum, kötü adam olarak algılandık" şeklinde konuştu.

ARACININ HAYATI EYLEM DOLU
Gaziantep ziyaretlerinde sürekli kendisini ön plana çıkarmaya çalışan Cemil Baran 2005'te seyyar tezgâhının alıkonulması üzerine AK Parti İl Başkanlığı binasına, namlusu değiştirilmiş kurusıkı tabanca ve bıçak ile saldırı düzenledi. 2 yıl önce AKP kongresinde Erdoğan'ın halıya işlenmiş portresini platforma fırlattı. 7 ay önce de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ziyaretinde başına eşarp takarak protesto gösterisi yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç milyon euro helallik parası ve tuhaf bir aracı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN