Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'ye bir katılım bir istifa

Giriş Tarihi: 26.10.2010 12:40 Güncelleme Tarihi: 26.10.2010 14:45
Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, AK Parti'ye katıldı. Eyyüpoğlu'nun katılımıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 337'ye yükseldi. Yarım saat sonra Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri'nin istifasının gelmesiyle AK Parti'nin milletvekili sayısı yeniden 336'ya düştü.

Halkoylamasının hemen ardından, AK Parti'ye katılacağını parti yönetimine duyuran ve Anayasa değişikliği oylamaları sırasında AK Parti'ye destek veren Eyyüpoğlu, bu isteğini bir kaç kez yinelediği belirtildi.

Ancak, AK Parti Şanlıurfa milletvekili Eyyüpoğlu ile Cevheri arasındaki sorun, bu katılımın bir süre gecikmesine neden oldu.

Şanlıurfa bağımsız Milletvekili Eyyüpoğlu ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri arasında yaşanan sorunu Erdoğan da çözemedi. Eyyüpoğlu'nun partiye katılması halinde istifa edeceğini parti yönetimine duyuran Cevheri uzun süredir ikna edilemeyerek, Eyyüpoğlu'nun partiye katılımı bir süredir bekletildi.

Kızılcahamam kampında Başkan Erdoğan ile görüşen Cevheri'nin ayrılmak istediğini söylediği, Erdoğan'ın da ikna edemediği öğrenildi. Erdoğan'ın son olarak "Sen bilirsin" dediği belirtildi. Bunun üzerine Cevheri, Eyyüpoğlu'nun AK Parti'ye katılmasından yarım saat sonra istifasını sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'ye bir katılım bir istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN