Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komutanlardan şok ziyaret

Orgeneral dün Kuvvet Komutanları ile birlikte "Balyoz Darbe Planı" davası sanıklarını 'nde ziyaret etti

Giriş Tarihi: 19.2.2011
Orgeneral dün İstanbul'da Kuvvet Komutanlarıyla birlikte "Balyoz" davası nedeniyle geçen hafta tutuklanan ve 'nde bulunan 30'u general ve amiral 101 muvazzaf subayı ziyaret etti. Gizli tutulan ve akşam saatlerinde ortaya çıkan ziyaretin 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Geçen cumartesi günü öğleden sonra Harbiye Orduevi'nde tutuklu general ve amirallerin aileleri ile görüşen Orgeneral Koşaner aynı günün akşamı Beşiktaş'taki Başbakanlık çalışma Ofisi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme yapmıştı. Bu görüşme ile ilgili açıklama yapılmazken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay gazetecilerin soruları üzerine "163 subayın tutuklanması söz konusu, bunların106'sı muvazzaf subay. Böyle durumlarda Genelkurmay Başkanı ile Milli Savunma Bakanı'nın konuyu Başbakan ile görüşmesinden daha tabii ne olabilir"demişti.

ÜÇ HELİKOPTERLE GELDİLER
Dün de İstanbul'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral E. Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve 1.Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu olduğu halde Hasdal Cezaevi'ne gitti. Komutanlar cezaevinde bulunan 30'u general ve amiral 127 subayı ziyaret etti. Komutanların öğleden sonra Hasdal Askeri Cezaevi'nin bulunduğu Sakarya Kışlası'na üç askeri helikopterle geldiği ve ziyaretin 3.5 saat sürdüğü bildirildi. En üst düzeydeki bu ziyaret, TSK'nın tutuklu muvazzaf subaylara 'moral' ve 'dayanışma' mesajı olarak yorumlandı.

2008'DEKİ ZİYARET

Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Ergenekon örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'u 2008 yılında ziyaret etmişti. Mendi'nin, Kandıra F Tipi Cezaevi'nde Eruygur ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u Türk Silahlı Kuvvetleri adına ziyaret ettiği açıklanmıştı.

ZİYARET 3.5 SAAT SÜRDÜ
Komutanların dün öğleden sonra İstanbul'daki Hasdal Cezaevi'ne üç helikopterle geldiği ve sürpriz ziyaretin 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner geçen hafta da Harbiye Orduevi'nde tutuklu subayların aileleri ile bir görüşme yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komutanlardan şok ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN