Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 ilde gümrük operasyonu

Gümrüklerdeki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları kapsamında yürütülen yeni bir soruşturmada aralarında yaklaşık 35 gümrük görevlisinin de bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 9.5.2011 15:32 Güncelleme Tarihi: 9.5.2011 22:28
Soruşturmanın gümrüklerdeki hayali ihracat ve yolsuzluk iddiaları kapsamında uzun süredir takibi yapılan bazı şüphelilere yönelik yapıldığı belirtildi.

Maliye Bakanlığı'na bağlı Gümrük Müsteşarlığı ile polisin ortak yürüttüğü çalışmada gümrük görevlilerinin de karıştığı bazı usulsüz işlemler tespit edildi. Konu ile ilgili polisi bilgilendiren müsteşarlık görevlileri iç soruşturma ile elde edilen bilgileri de polisle paylaştı.

Polisin Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda başlattığı soruşturmada çok sayıda gümrük görevlisinin ilgili usulsüzlüklerle bağlantısı tespit edildi. İstanbul'daki bir çok noktadaki gümrük noktalarında çalışan yaklaşık 35 gümrük görevlisi takibe alındı. Operasyon başlatan polis bu gümrükçülerin yanı sıra firma yetkilileri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 60 kişiyi gözaltına aldı.

Operasyonun İstanbul ile birlikte 5 ilde yürütüldüğü ve gözaltına alınan şüpheli sayısının aratacağı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 ilde gümrük operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN