2. dalga operasyon Beşiktaş'a da vurdu

Giriş Tarihi: 12.7.2011
Şike soruşturması kapsamında gerçekleştirilen ikinci dalga operasyonda, Beşiktaşlı yönetici Serdar Adalı ile Beşiktaş Teknik Direktörü 'nun da ifade vermek üzere Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne davet edildiği öğrenildi. Ancak bu davetin soruşturma savcısı Mehmet Berk'in talimatıyla gözaltına dönüştürüldüğü iddia edildi. Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu'nun "şike" suçunu da içeren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde sorgulanacağı öğrenildi. İkiliye sorulacak soruların başında ise; 11 Mayıs'ta, Beşiktaş-İBB arasında, Kayseri'de oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasında şike yapıldığı iddiası bulunuyor.

"HOCAM SIKINTI YOK"
Soruşturma tutanaklarına yansıyan bilgilere göre maçtan bir hafta önce yani 4 Mayıs günü saat 14.20'de Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, İBB'li futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın'ın menajeri Yusuf Turanlı'yı aradı. İkili arasında şu görüşme geçti:
YT: Daha aramadılar bizi...
TH: Şimdi buradaydılar çıktılar... 5 dakika önce... Bunun bir yerden uzaktan akrabası çıkmış herhalde Kemal... Babasına bir şey göndermişler herhalde... Sen nasıl istiyorsan. Biz şimdi bak... Bu yani... Bu Akın ile İskender... Ben söyledim şimdi. Onun kesinlikle şey yapmak istiyorlar ikisini...
YT: Almak istiyorlar...
TH: Kesin yani... Şimdi bu maçla falan alakası yok yani onun için... İbrahim Akın'ı istiyorum çünkü yani...
YT: İbrahim Akın ile İskender'in benim olduğunu bütün Türkiye biliyor. Çocuklar hemen gelmek istiyor hocam hiçbir sıkıntı yok yani... İskender şu anda senin yanında... Yani o derece... Bu telefon görüşmesinin ardından, 6 Mayıs günü saat 20.18'de Yusuf Turanlı futbolcu İbrahim Akın'a şu mesajı attı: "Tek gel ki başka bir şey de konuşmam lazım seninle." İbrahim Akın bu mesaja, "10 gibi transfer mi?" cevabını verdi. Turanlı'nın yanıtı ise, "Ok bekliyorum çok önemli çünkü:)" oldu. 9 Mayıs günü saat 15.52 ile 16.05 arasında, Turanlı yine İbrahim Akın'a şu mesajları attı:
YT: Sıkmayacam işte ya relax :) zaten adamlar kesin alıcaz diolar :)
YT: Final bile büyük olay zaten :) gerek yok bence rahat olman lazım :)
YT: Ben birazdan buluşucam onlarla çünkü :) ya yeni kulübümüz. Kırmayalım onları da çünkü geleceğimiz :) hahahahaha...
YT: Bize adalı lazım gerisi yalan :)

"AYIP OLUR ADAMLARA"
Türkiye Kupası finaline saatler kala atılan mesajların şekli değişmeye başladı. 11 Mayıs günü saat 11.43 ile 12.31 arasındaYusuf Turanlı ile İbrahim Akın arasında şu mesajlaşmalar oldu:
YT: Valla sen seneye IBB'den 1.5 trilyon alacaksan oyna :) :) seni sevmeyen apo hocanla beraber...
İA:Hahahah. Sevmediğimi kim söyledi :) :) çok seviyomuş beni :) :) Çok baskı yapıyosun bana ama böyle olmaz :)
YT: RELAXXX.
İA:O zaman başka baştan söylesene şunu :))
YT: :) aynen aynen. İbo'yla da konuş sıkmayın yaa ayıp olur adamlara. İşi bitirdim rakamda anlaştık yeni takımımızla Avrupa'ya gidicez :) Hazırlanan polis tutanağında ilginç bir telefon görüşmesi de yeraldı. O konuşmanın dökümüne göre; 22 Mayıs günü saat 15.33'te Yusuf Turanlı'yı arayan İskender Alın şunu söylüyordu: "İmzayı attıktan sonra diyecem ki kupa maçında bilerek oynamadım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2. dalga operasyon Beşiktaş'a da vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN