Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkum eşlerinden Başbakan'a teşekkür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mahkumların eşleriyle cezaevi dışında bir odada 24 saat görüşebilecekleri yönündeki açıklamasını sevinçle karşılayan mahkum yakınları, "Eşlerimizle bir saat bile görüşemiyoruz bu uygulama çok iyi olur, Başbakan'a teşekkür ediyoruz" dediler.

Giriş Tarihi: 28.9.2012 14:01 Güncelleme Tarihi: 28.9.2012 14:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın NTV televizyonu canlı yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplarken mahkumların eşleriyle cezaevi dışında belli bir yerde 24 saat görüşebilecekleri bir uygulama başlatacaklarını açıklaması Adana'da bulunan tutuklu ve hükümlü yakınlarını sevindirdi.

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde ikamet eden ve çoğu uyuşturucu ticareti ile hırsızlık suçundan cezaevinde bulunanların yakınları Başbakan'a teşekkür etti. Neredeyse her evde 3-4 kişinin cezaevinde bulunduğu mahallede başbakanın açıklamaları büyük ilgi gördü.

Uygulamanın biran önce hayata geçmesini bekleyen Hacı Ali Keser eşinin uyuşturucu ticaretinden 3 yıldır cezaevinde kendisinin ise dışarıda perişan olduğunu belirterek, "Karataş Cezaevi'nde eşimle açık görüşte bile çok sıkı kontrol altında görüşebiliyoruz. Bir saat bile görüşemiyoruz. Başbakanın uygulamaya sokacağı bu yeni yöntem bizi çok mutlu eder. Ben eşimi 3 yıldır görmüyor gibiyim zaten" dedi.

Uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla 1 yıldır cezaevinde yatan eşini göremediğini çocuklarıyla rezil olduğunu anlatan Ali Rıza Uğurlu da, "Eşim Nazlı Uğurlu cezaevine girdi. Onunla görüşmek mümkün olmuyor. Başbakanın bu uygulamasıyla eşimle bir gün boyunca görüşebileceğim. Başbakana teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kocası Paşa Zorbay'ın hırsızlık suçundan 12 yıl hapis cezası aldığına dikkat çeken Zeynep Zorbay da şunları söyledi:

"Başbakanın açıklamaları bizi hem heyecanlandırdı hem de sevindirdi. Ama şuan bir sonuç yok. Ben 3 çocukla ortada kaldım. Eşimi de hiç göremiyorum. Başbakanın sayesinde bir gün de olsa görebileceğim. Ama ben af istiyorum."

Hacı Ali Keser ise eşinin Ankara'da uyuşturucu ticareti suçlamasıyla yattığını belirterek, "Bu mahallede herkes cezaevinde önce buna çare bulunmalı. Ancak Başbakanın yaptığı açıklamada önemli. Ben Ankara'ya gidip eşimi bir saatlik için görmeye gidemiyordum. Ama şimdi ne yapıp edip bir gün görebilmek için giderim" şeklinde konuştu.

Tufan Keser de eşinin uyuşturucu ticaretinden cezaevinde olduğunu başbakanın açıkladığı uygulamanın çok iyi olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkum eşlerinden Başbakan'a teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN