Karadayı bırakıldı

Giriş Tarihi: 3.1.2013 22:43 Güncelleme Tarihi: 3.1.2013 23:43
Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen bırakıldı. Karadayı yaşından dolayı adli kontrolde tutulacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat Soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral 'nın verdi. Karadayı, işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi. Karadayı'nın Ankara Adliyesi'ne getirilişi sırasında polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada İş Partisi üyeleri de adliyeye girmek isteyince kısa süreli izdiham yaşandı.

KARADAYI'NIN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Aras, Karadayı'nın, hiçbir imza, paraf ve yasal belge olmamasına rağmen, 'Genelkurmay Başkanı'nın onayı olmadan bu yapılanmanın olmayacağı' düşüncesiyle tutuklamaya sevk edildiğini ifade etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında Ankara adliyesinde ifade veren Karadayı, sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Karadayı'nın avukatı Erol Aras, adliye önünde yaptığı açıklamada, Karadayı'ya 83 soru yöneltildiğini belirterek, "Bu sorulardan sonra, herhangi bir imza, paraf ve yasal belge olmamasına rağmen, Genelkurmay Başkanı'nın onayı olmadan bu yapılanmanın olmayacağı düşüncesiyle tutuklamaya sevk edildi. Şu andaki bilgi bu. Biraz sonra hakim karşısında, 'Haberi olmadan bu yapılanma olmaz'ın savunmasını vereceğiz" diye konuştu. Aras, Karadayı'nın aleyhinde hiçbir delil bulunmadığını iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadayı serbest bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN